Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

وزیر خارجه بریتانیا: به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم

وزیر خارجه بریتانیا: به دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم
Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از مسعود سالاری
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«نمی‌توانم با اطمینان بگویم که این تغییر لزوما اوضاع را بهتر می کند زیرا ممکن است مثلا قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه [قدس] در جایگاه برتر و بالاتری نسبت به آیت‌الله خامنه‌ای قرار بگیرد.»

آگهی

وزیر امور خارجه بریتانیا گفت کشورش به دنبال سیاست تغییر رژیم در ایران نیست.

بوریس جانسون روز سه‌شنبه ۲۵ اردیبهشت در پارلمان بریتانیا با اعلام این موضع افزود که هر تغییری در حاکمیت ایران «لزوما» یک راه حل بهتر نیست.

آقای جانسون این سخنان را در پاسخ به پرسشی در مورد سخنان اخیر جان بولتون مشاور امنیت ملی ایالات متحده آمریکا ایراد کرد. ابوریس جانسون تأکید کرد: «گمان نمی‌کنم تغییر رژیم در ایران هدفی باشد که ما در پی آن باشیم.»

بیشتر بخوانید:

وی در عین حال افزود: «ممکن است در آینده نزدیک در پی تغییر رژیم [در ایران] باشیم اما نمی‌توانم با اطمینان بگویم که این تغییر لزوما اوضاع را بهتر می کند زیرا ممکن است مثلا قاسم سلیمانی، فرمانده سپاه [قدس] در جایگاه برتر و بالاتری نسبت به آیت‌الله خامنه‌ای قرار بگیرد.»

جان بولتون، مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا روز یکشنبه ۱۴ مه / ۲۴ اردیبهشت در گفتگو با رسانه‌های این کشور گفته بود که سیاست واشنگتن تغییر رژیم در ایران نیست.

این در حالی است که آقای بولتون تا پیش از انتصاب در کاخ سفید در مراسم رسمی سازمان مجاهدین خلق ایران که خواهان براندازی و تغییر رژیم در ایران است هم شرکت می‌کرد. مشاور امنیت ملی دونالد ترامپ همچنین درباره تغییر نظراتش از زمان ورود به کاخ سفید گفته بود: «تا پیش از این من نظرات خود را مطرح می‌کردم و مقالات مختلفی هم می‌نوشتم، ولی امروز نظرات من به عنوان مشاور امنیت ملی رئيس جمهوری آمریکا مطرح می‌شود و من تصمیم گیرنده امنیت ملی آمریکا نیستم و این رئیس جمهور ترامپ است که در این خصوص تصمیم می‌گیرد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بولتون: دنبال تغییر رژیم در ایران نیستیم

وزیر خارجه بریتانیا: حال وظیفه واشنگتن است تا راهی برای مذاکرات جدید بیابد

شمخانی: جان بولتون «حقوق بگیر» مجاهدین خلق است