Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

موتورسیکلت وسپا پنجاه ساله شد

پنجاهمین سال تولد مدل پریماورای وسپا
پنجاهمین سال تولد مدل پریماورای وسپا Copyright عکس: رویترز
Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ده‌ها هزار‌نفر از طرفداران وسپا در ایتالیا پنجاهمین سالگرد تولد مدل پرطرفدار پریماورا را جشن گرفتند.

آگهی

ده‌ها هزار‌نفر از طرفداران وسپا در ایتالیا پنجاهمین سالگرد تولد مدل پرطرفدار پریماورا را در خیابان‌های این کشور جشن گرفتند.

مدل پریماورا که توسط شرکت پیاجو تولید شده یکی از شناخته‌شده‌ترین مدل تولیدی این شرکت است که در طراحی آن از الگوی اسکوتر استفاده شد. این مدل از موتورسیکلت وسپا به سرعت به عنوان نماد ایتالیا و سبک زندگی ایتالیایی‌ها شهرتی جهانی یافت.

«پریماورا» در زبان ایتالیایی به معنای «بهار» است و به عنوان مدل ارزان‌قیمت وسپا در سال ۱۹۶۸ تولید شد. حداکثر سرعت این مدل ۹۵ کیلومتر بر ساعت است و هزینه مدل پایه آن در حال حاضر ۳ هزار یوروست.

برای بسیاری مدل پریماورا یادآور اولین وسیله نقلیه شخصی آنها در دوران جوانی است که به واسطه نوع طراحی آن حس حرکت آزادانه و سبکبال کودکی همراه با اسکوتر را تداعی می‌کند.

کلمه وسپا نیز در زبان ایتالیایی به معنی گوزن است. شرکت پیاجو اولین موتورسیکلت وسپا را در سال ۱۹۴۶ و پس از پایان جنگ جهانی دوم تولید کرد. این شرکت در دوران جنگ تولیدکننده هواپیما بود ولی با آغاز رکود در این صنعت وارد حوزه کاری جدیدی شد. این شرکت در حال حاضر بزرگ ترین تولیدکننده وسائل نقلیه دو‌چرخ در اروپاست و افزون بر ایتالیا در هند و ویتنام نیز کارخانه دارد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

زنان عربستان از این پس می‌توانند کامیون و موتورسیکلت هم برانند

ارتش هند رکورد دار سوار کردن بیشترین افراد بر روی یک موتورسیکلت

جوان ایتالیایی به خاطر دستمزد پایینی که گرفته بود با ویدئویی در تیک‌تاک کارفرمایش را به چالش کشید