Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

ارس امیری، دانشجوی دانشگاه کینگستون بریتانیا در سفر به ایران بازداشت شد

 ارس امیری، دانشجوی دانشگاه کینگستون بریتانیا در سفر به ایران بازداشت شد
Copyright عکس از توئیتر محسن عمرانی @Mohsen_Omrani
Copyright عکس از توئیتر محسن عمرانی @Mohsen_Omrani
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

خانواده ارس امیری که ساکن آمل هستند تاکنون سه بار با او ملاقات کرده و چندین‌بار گفتگوی تلفنی داشتند اما با وجود پیگیری‌ها هنوز نمی دانند که کدام قسمت از فعالیت‌های دخترشان منجر به بازداشت وی شده است.

آگهی

ارس امیری، دانشجوی ایرانی دانشگاه کینگستون بریتانیا، ۵۰ روز پیش توسط وزارت اطلاعات ایران بازداشت شده است.

پسرخاله خانم امیری در حساب توئیتری خود با اطلاع رسانی درباره این موضوع نوشت که وی دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد زیبایی شناسی و فلسفه هنر بوده و در اسفند ماه سال گذشته پس از سفر به ایران بازداشت شده است. به گفته محسن عمرانی این دانشجو در بند ۲۰۹ زندان اوین به اتهام «اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی» زندانی است.

آقای عمرانی در توئیتر نوشته است که ارس امیری علاوه بر تحصیل به واسطه رشته‌اش با شورای فرهنگی بریتانیا نیز در زمینه تبادل فرهنگی با ایران همکاری می‌کرده است.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

شورای فرهنگی بریتانیا که دفترش در ایران از چندی پیش بسته شده است، سازمانی بین‌المللی که در حوزه‌های هنر، زبان‌آموزی و فعالیت‌های اجتماعی بر مبنای ایجاد روابط فرهنگی و فرصت‌های آموزشی تکیه دارد.

دوره‌های آنلاین زبان به مدرسان، اطلاع‌رسانی درباره آزمون‌های زبان انگلیسی و تحصیل در بریتانیا، آشنایی با هنر هر دو کشور و افزایش رابطه دو سویه و همچنین حمایت از پروژه‌های هنری و فرهنگی از فعالیت های این سازمان است.

چندی پیش نیز عباس عدالت،استاد ایرانی دانشگاه امپریال کالج لندن و فعال ضد جنگ و موسس کمپین « بر ضد تحریم و مداخله نظامی در ایران» در تهران بازداشت شد.

بیشتر بخوانید:

دست‌کم دو شهروند دو تابعیتی ایرانی-بریتانیایی دیگر نیز در ایران پس از محاکمه دوره زندان خود را سپری می‌کنند: کمال فروغی، مشاور شرکت پتروناس در سال ۱۳۹۱ بازداشت و به جرم جاسوسی به تحمل ۸ سال زندان محکوم شد و نازنین زاغری راتکلیف که در فروردین سال ۱۳۹۵ بازداشت و به اتهام مشارکت در براندازی و جاسوسی به ۵ سال زندان محکوم شد.

به گفته پسرخاله خانم امیری، خانواده وی که ساکن آمل هستند تاکنون سه بار با او ملاقات کرده و چندین‌بار گفتگوی تلفنی داشتند اما با وجود پیگیری‌ها هنوز نمی دانند که کدام قسمت از فعالیت‌های دخترشان باعث این بازداشت و اتهامات وی شده ست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

«دست‌کم ۳۵ ایرانی در اتحادیه اروپا زندانی هستند»

ارس امیری با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد

ریچارد رتکلیف: پرونده نازنین زاغری را به سازمان ملل دادیم