ارس امیری با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
ارس امیری با وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان اوین آزاد شد
کپی رایت  آرشیو

ارس امیری، دانشجوی ۳۲ ساله کارشناسی ارشد دانشگاه کینگستون بریتانیا که اسفند ماه گذشته در ایران بازداشت شده بود روز دوشنبه با قرار وثیقه ۵۰۰ میلیون تومانی از زندان آزاد شد.

به گزارش «کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی» ارس امیری روز ۲۳ اسفند سال گذشته به اتهام «اقدام علیه امنیت ملی» از سوی وزارت اطلاعات ایران دستگیر شده بود. بنا به همین گزارش وی در بند ۲۰۹ وزارت اطلاعات در زندان اوین محبوس بود.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

توئیتر

خبر بازداشت ارس امیری حدود سه هفته پیش از سوی محسن عمرانی، پسرخاله او در توئیتر اعلام شد. ارس امیری دانشجوی کارشناسی ارشد فلسفه هنر است و با شوررای فرهنگی بریتانیا (بریتیش کانسیل) همکاری می کرده است.

دفتر شورای فرهنگی بریتانیا در ایران تعطیل شده است. وزارت خارجه بریتانیا از نظر مالی از شورای فرهنگی بریتانیا حمایت می کند. این شورا به دنبال افزایش آگاهی در مورد بریتانیا و زبان انگلیسی و تشویق همکاری با این کشور در زمینه های فرهنگی، علمی، فناوری و آموزشی است.

عباس عدالت، استاد ایرانی دانشگاه امپریال کالج لندن و فعال ضد جنگ و موسس کمپین « بر ضد تحریم و مداخله نظامی در ایران» پیش از ارس امیری در تهران بازداشت شده بود.

نازنین زاغری راتکلیف و کمال فروغی دو شهروند بریتانیایی هستند که از مدتها پیش در زندان اوین در بازداشت به سر می برند.

بیشتر بخوانید:

منابع بیشتر • کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی