اسرائیل: ایران بيش از ۸۰ هزار جنگجوی شیعه را در سوریه به خدمت گرفته است

Israeli Ambassador to the United Nations Danny Danon
Israeli Ambassador to the United Nations Danny Danon Copyright Reuters
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دنی دانون: «این جنگجویان در پایگاهی که تنها در پنج مایلی دمشق است، برای انجام عملیات تروریستی در سوریه و در سراسر منطقه آموزش می‌بینند.»

آگهی

فرستاده اسرائیل در سازمان ملل متحد روز پنج‌شنبه گفت که ایران دست‌کم ۸۰ هزار جنگجوی شیعه را در سوریه استخدام کرده و آنها را در یک پایگاه نظامی در حدود پنج مایلی دمشق آموزش داده است.

دنی دانون در حالی که نقشه‌ای در دست داشت، خطاب به اعضای شورای امنیت گفت: «آنچه شما در اینجا می‌بینید مرکز استخدام و آموزش ایران در سوریه است. بیش از ۸۰ هزار شبه نظامی شیعه در سوریه تحت کنترل ایران هستند. در این پایگاه که تنها در پنج مایلی دمشق است، آنها برای انجام عملیات تروریستی در سوریه و در سراسر منطقه آموزش می‌بینند.»

مطالب یورونیوز را در واتس‌آپ دریافت کنید

جنگ داخلی سوریه و افزایش نفوذ ایران در این کشور، تنش میان تهران و تل‌آویو را افزایش داده و مقامات دو کشور بارها به یکدیگر هشدار داده‌اند که در صورت حمله به مواضع آنها، با واکنش متقابل روبرو خواهند شد.

سال گذشته اسرائیل با انتشار تصاویر ماهواره‌ای، از راه اندازی یک کارخانه ساخت موشکهای دور برد در سوریه توسط ایران خبر داد. در اوایل ماه آوریل نیز حملات موشکی به پایگاه هوایی تیفور (T4) سوریه که منجر به کشته شدن دست‌کم ۷۰ نفر از جمله شماری ایرانی شد، انگشت اتهامات را متوجه اسرائیل کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اسرائیل با اشاره به کرۀ شمالی: باید در قبال ایران سخت‌گیرتر باشیم

وزیر دفاع آمریکا: احتمال درگیری مستقیم بین ایران و اسرائیل رو به افزایش است

تظاهرات ده‌ها هزار نفری در استانبول؛ ارتش اسرائیل: جنگ غزه در طول سال ۲۰۲۴ ادامه خواهد داشت