یک عضو حماس در مالزی ترور شد

یک عضو حماس در مالزی ترور شد
Copyright عکس از رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

در صحنه‌ جرم ۱۴ پوکه‌ گلوله یافت شده است و بررسی دوربین‌های مدار بسته نشان می‌دهد که ضاربان حدود ۲۰ دقیقه در انتظار قربانی بوده‌اند.

یک عضو گروه فلسطینی حماس که در مالزی به سر می‌برد روز شنبه هدف حمله مهاجمان ناشناس قرار گرفت و کشته شد.

آگهی

مطابق اظهارات مقامات رسمی مالزی، وی در حال خروج از آپارتمان شخصی‌اش برای شرکت در نماز صبح در مسجد محله «گمبک» بود که به وسیله‌ی دو موتورسوار هدف گلوله قرار گرفت. انور الآغا، سفیر فلسطین در مالزی، گفته است که بطش امام جماعت دوم مسجد «گمبک» در شمال کوالالامپور بوده است.

در صحنه‌ جرم ۱۴ پوکه‌ گلوله شلیک شده یافت شده است و ضاربان که مطابق فیلم‌ دوربین‌های مداربسته حدود ۲۰ دقیقه در انتظار قربانی ایستاده بودند، پس از ارتکاب سوءقصد متواری شدند. بنا بر اظهار پلیس مالزی تحقیق دراین‌باره ادامه دارد.

فادی بطش که حدود ۱۰ سال ساکن مالزی بود در دانشگاهی خصوصی به تدریس در رشته برق اشتغال داشت و قرار بود به زودی برای کنفرانسی در زمینه‌ انرژی راهی ترکیه شود.

احمد زاهد حمیدی، وزیر کشور مالزی گفت که مقتول «یک مهندس برق و متخصص ساخت راکت» بوده است.

سازمان حماس نیز در اطلاعیه‌ای فادی بطش را «دانشمندی محقق و شهیدی متخصص در زمینه انرژی» خوانده و عضویت او را در تشکیلات خود تایید کرده است.

خانواده فادی بطش در بیانیه‌ای که از نوار غزه تحت کنترل حماس صادر کرده‌اند سازمان اطلاعاتی اسرائیل، موساد، را پشت پرده این حمله دانسته‌اند.

محمد شداد ۱۷ ساله، شاگرد و از بستگان قربانی، به خبرگزاری فرانسه گفت: «فادی شخص بسیار باهوشی بود. عضو حماس بود و طرز ساخت موشک را می‌دانست. بنابراین اسرائیل فکر می‌کرد که او خطرناک است.»

مقامات اسرائیل از هرگونه اظهارنظر در خصوص مرگ فادی بطش خودداری کرده‌اند.

در روزهای اخیر با انجام تظاهرات موسوم به «بازگشت» در کرانه باختری، تنش میان فلسطینیان و اسرائیل بالا گرفته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بمب‌گذاری در خودروی شخصی یک عضو حماس در جنوب لبنان

رویارویی حماس و اسراییل در سالی که گذشت

قاتل سریالی نوزادان در بریتانیا بار دیگر به اتهام تلاش به قتل محاکمه می‌شود