کشف بمب ۵۰۰ کیلویی در برلین؛ خانه‌ها تا شعاع ۸۰۰ متری تخلیه شدند

کشف بمب ۵۰۰ کیلویی در برلین؛ خانه‌ها تا شعاع ۸۰۰ متری تخلیه شدند
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این بمب که متعلق به ارتش بریتانیا بود، از زمان جنگ جهانی در اعماق زمین باقی بجای مانده بود. پلیس آلمان صبح امروز با تخلیه منازل و اداره‌های اطراف محل کشف بمب در تلاش برای خنثی‌سازی و تخلیه کامل آن برآمد.

آگهی

یک بمب ۵۰۰ کیلوگرمی به جای مانده از جنگ جهانی دوم عملیات ساختمانی در نزدیکی ایستگاه قطار مرکزی شهر برلین کشف شد. به همین علت محوطه اطراف این بمب تا شعاع ۸۰۰ متری تخلیه شد تا متخصصان بتوانند آن را خنثی کنند.

این بمب که متعلق به ارتش بریتانیا بود، از زمان جنگ جهانی در اعماق زمین باقی مانده بود. پلیس آلمان صبح جمعه با تخلیه ساختمان‌های تجاری و مسکونی اطراف محل کشف بمب، عملیات ایمنی و خنثی کردن بمب را آغاز کرد.

با وجود این عملیات در پایتخت مقامات آلمانی اعلام کردند که پروازهای فرودگاه تگل (Tegel) طبق برنامه انجام خواهد شد. تگل پر رفت و آمدترین فرودگاه برلین است که سالانه به بیش از ۲۱ میلیون نفر خدمات ارائه می‌کند.

سخنگوی هواپیمایی آلمان در این باره اعلام کرد که هیچ خللی در برنامه پروازها رخ نخواهد داد، تنها مساله این است که هواپیما‌ها با فاصله بیشتری از حالت معمول از یکدیگر به پروازد درآمده یا خواهند نشست.

سال گذشته پس از کشف یک بمب روسی در نزدیکی فرودگاه شونوفلد (Schoenefeld) برلین، برخی پروازهای آن به حالت تعلیق دیآمد.

سالانه حدود دو هزار تُن بمب و مهمات فعال در آلمان یافت می‌شود. اغلب این جنگ‌افزارها از جنگ جهانی دوم در این کشور باقی مانده است.

بیشتر بخوانید: کشف یک بمب بزرگ باقی مانده از جنگ جهانی دوم در لهستان

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اثبات ارتباط پزشک سرشناس اتریشی با حزب نازی

حسابدار ۹۶ ساله آشویتس درگذشت

ارتفاع برف در جنوب آلمان رکورد زد؛ فرودگاه تعطیل و مسابقه فوتبال بایرن‌مونیخ هم لغو شد