Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پیامدهای حمله به سوریه؛ احتمال حمله سایبری روسیه به زیرساخت‌های بریتانیا

پیامدهای حمله به سوریه؛ احتمال حمله سایبری روسیه به زیرساخت‌های بریتانیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بریتانیا خود را برای حمله احتمالی هکرهای روسیه در راستای انتقام‌گیری از مشارکت این کشور در حمله نظامی روز شنبه به سوریه آماده کرده است.

آگهی

روسیه پس از حمله روز شنبه ایالات متحده و متحدانش به سوریه اعلام کرده بود که این اقدام نظامی غرب عواقبی برای آنان در پی خواهد داشت. آیا ممکن است که این انتقام به صورت سایبری باشد؟

بریتانیا با در نظر گرفتن این امکان و سابقه حمله هکرها به زیرساخت‌های خود، هشدارهای لازم را صادر و برای حمله سایبری احتمالی به زیرساخت‌های حیاتی خود در حالت آماده باش است.

روز دوشنبه ترس از احتمال حمله سایبری را در روزنامه‌ها و رسانه‌های بریتانیا دیده می‌شد:

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

بوریس جانسون، وزیر خارجه بریتانیا روز یکشنبه گفت که دولت در جریان خطراتی احتمالی بوده و برای هرگونه تهدیدی خود را آماده کرده است.

حملات احتمالی هکرهای روسیه می‌تواند متوجه سیستم حمل و نقل عمومی، شبکه آب، گاز، بانک‌ها، بیمارستان‌ها و حتی ترافیک هوایی شود.

بیشتر بخوانید:

پنتاگون شب گذشته اعلام کرد که شمار ترول‌های روس که مطالبی بر علیه حمله هوایی آمریکا و متحدانش در شبکه‌های اجتماعی منتشر می‌کنند در ساعات اولیه پس از حمله نظامی به سوریه چهل برابر افزایش یافته بود.

علاوه برمشارکت بریتانیا در حمله نظامی روز شنبه، مساله ترور سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس در خاک این کشور نیز وجود دارد که از ماه‌ گذشته تا کنون تنشی بی‌سابقه با روسیه ایجاد کرده است.

واسیلی نبنزیا، سفیر روسیه در سازمان ملل متحد در جلسه شنبه شب شورای امنیت که به درخواست این کشور در موضوع حمله نظامی ایالات متحده، بریتانیا و فرانسه به سوریه تشکیل شده بود، خطاب به آمریکا، بریتانیا و فرانسه گفت که شما هنوز از فضای استعمار نو خارج نشده اید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هلند: مظنونان روسی حمله سایبری به سازمان منع گسترش سلاح‌های شیمیایی را اخراج کردیم

عملیات وسیع بین المللی علیه توان سایبری داعش؛ الاعماق از دسترس خارج شد

دیوید کامرون در سفر به کی‌یف: اوکراین اجازه دارد با تسلیحات بریتانیایی به خاک روسیه حمله کند