مدیر سابق «اف.بی.آی»: ترامپ صلاحیت اخلاقی ندارد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  رویترز
رئیس جمهوری آمریکا و رئیس سابق پلیس فدرال
رئیس جمهوری آمریکا و رئیس سابق پلیس فدرال   -   کپی رایت  رویترز

جیمز کومی، مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا می گوید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری این کشور فردی «خطرناک» است که فاقد «صلاحیت اخلاقی» برای رهبری ایالات متحده است.

مدیر سابق «اف.بی.آی» در مصاحبه با شبکه «ای.بی.سی» همچنین دونالد ترامپ را مسئول «آسیب گسترده» به نهاد ریاست جمهوری آمریکا و معیارهای فرهنگی و سیاسی در این کشور معرفی کرد.

جیمز کومی در بخشی از سخنان خود این احتمال را که روسیه مدرکی علیه رئیس جمهوری آمریکا داشته باشد منتفی ندانست.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

اشاره مدیر سابق پلیس فدرال آمریکا به احتمال باج خواهی مسکو از دونالد ترامپ بر سر مدرکی از سفر سال ۲۰۱۳ وی به مسکو است. بنا به برخی ادعاهای مطرح شده دونالد ترامپ در جریان این سفر در یک هتل با چند فاحشه و در حالی که آنها بر روی یکدیگر ادرار می کردند دیدار کرده است.

دونالد ترامپ در گفتگو با جیمز کومی ضمن رد این ادعاها تاکید کرده بود که شب را در این هتل سپری نکرده بود.

جیمز کومی در مورد نگرانی خود از احتمال باج خواهی روسیه از رئیس جمهوری آمریکا گفت: «شخصی که در مورد زنان مانند یک تکه گوشت سخن می گوید و مرتب در مورد مسائل کوچک و بزرگ دروغ می گوید و اصرار دارد که مردم آمریکا حرفهایش را باور کنند، چنین فردی از نظر اخلاقی صلاحیت ریاست جمهوری ایالات متحده را ندارد.»

جیمز کومی ماه مه سال ۲۰۱۷ توسط دونالد ترامپ از سمتش برکنار شد. او در حالی از ریاست «اف.بی.آی» کنار گذاشته شد که پلیس فدرال ایالات متحده در حال تحقیق در مورد تبانی احتمالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ با روسیه بود.

بیشتر بخوانید: