Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

نامزد ریاست اف‌بی‌آی: تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تخطئه‌آمیز نیست

نامزد ریاست اف‌بی‌آی: تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات آمریکا تخطئه‌آمیز نیست
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

نامزد ریاست پلیس فدرال آمریکا، اف‌بی‌آی می‌گوید که تحقیقات اخیر درباره رابطه ستاد انتخاباتی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری با روسیه اقدامی با هدف «تخطئه کردن» نیست.

کریستوفر ری دیروز چهارشنبه در جریان جلسه‌ای در کمیته قضایی سنا گفت: «من رابرت مولر [رئیس اسبق اف‌بی‌ای] را در تلاش برای تخطئه کردن نمی بینیم.» این اظهار نظر ساعاتی پس از آن صورت گرفت که دونالد ترامپ اتهام‌ها درباره کمک روسیه به کارزار انتخاباتی خود را «بزرگترین تلاش برای تخطئه کردن در تاریخ سیاسی» خواند.

رابرت مولر، رئیس پیشین اف‌بی‌آی در ماه مه امسال بعنوان دادستان و مشاور ويژه تحقیق درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا و ارتباط مسکو با کمپین انتخاباتی دونالد ترامپ منصوب شد.

چند روز پیش از آن دونالد ترامپ جیمز کومی را از ریاست اف‌بی‌آی برکنار و کریستوفر ری را بعنوان رئیس جدید پلیس فدرال آمریکا معرفی کرد. با این انتصاب گمانه‌زنی‌ها در مورد سرنوشت این تحقیقات و میزان استقلال عمل کریستوفر ری بالا گرفت.

نامزد ریاست اف‌بی‌آی قول داده که با حفظ بی‌‎طرفی برای روشن شدن حقیقت و اجرای عدالت عمل می‌کند و درصورت درخواست غیرقانونی از سوی دونالد ترامپ از مقام خود کناره‌گیری خواهد کرد.

سه روز پیش نشریه نیویورک تایمز هم از دیدار پسر دونالد ترامپ با یک وکیل روس در جریان کارزار انتخاباتی و با هدف دستیابی به اطلاعاتی درباره هیلاری کلینتون پرده برداشت. و تحقیقات در این باره وارد مرحله تازه‌ای شده است.

پیشتر در ماه مه، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرده بود که هیچ تبانی با روس‌ها صورت نگرفته است. البته او تنها از طرف خود این ادعا را مطرح کرده بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

مدیر سابق «اف.بی.آی»: ترامپ صلاحیت اخلاقی ندارد

مقام رسمی آمریکا: روسیه به سامانه‌های انتخاباتی نفوذ کرده بود

پرونده ترامپ-روسیه: اختلاف رئیس جمهور و اف‌بی‌آی بر سر انتشار یادداشت‌های محرمانه