Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ برندگان احتمالی جایزۀ «اخبار دروغ» را معرفی کرد

fake news
fake news
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جف فلیک سناتور جمهوری‌خواه می‌گوید که رئیس جمهوری آمریکا به زبان ژوزف استالین، دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی پیشین سخن می‌گوید و الهام بخش حکومت‌های مستبد در عصر حاضر است.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا بامداد پنج‌شنبه ۱۸ ژانویه در صفحۀ توییتر خود با قرار دادن لینک گزارشی که در وب‌سایت کمیته ملی جمهوری‌خواهان منتشر شده بود، اعلام کرد که اسامی «برندگان اخبار دروغ» را احتمالا می‌توان در این گزارش پیدا کرد.

این گزارش با عنوان «رسانه‌هایی که به احتمال قوی برندۀ جایزۀ اخبار دروغ سال ۲۰۱۷ میلادی هستند» تهیه شده است و در آن یازده خبر که توسط رسانه‌هایی همچون نیویورک تایمز، ای بی سی، سی ان ان و واشنگتن پست منتشر شده معرفی می‌شوند. 

نویسندگان این گزارش سال میلادی گذشته را سالی مملو از پوشش اخبار جعلی و ناعادلانه علیه رئیس جمهوری آمریکا معرفی می‌کنند و تاکید دارند که بر اساس مطالعات آنها بیش از ۹۰ درصد از اخبار منتشر شده دربارۀ رئیس جمهوری کشورشان، منفی بوده است.

روز چهارشنبه و پیش از این پیام توییتری آقای ترامپ، جف فلیک سناتور جمهوری خواه آمریکا به انتقاد از رئیس جمهوری این کشور به دلیل حملاتش علیه رسانه‌ها پرداخت و اعلام کرد که دونالد ترامپ به زبان ژوزف استالین، دیکتاتور اتحاد جماهیر شوروی پیشین سخن می‌گوید و الهام بخش حکومت‌های مستبد در عصر حاضر است.

این سناتور محافظه کار ایالت آریزونا که اغلب به مخالفت با اقدامات دونالد ترامپ می‌پردازد، اعلام کرد که استفادۀ آقای ترامپ از عباراتی همچون «خبر دروغ» و «دشمن مردم» باعث شرمندگی جمهوری‌خواهان است. 

 آقای فلیک در ماه اکتبر اعلام کرد که دیگر سیاست‌های حزبش را دنبال نمی‌کند و به دنبال انتخاب مجدد نیز نخواهد بود. دوره فعالیت سیاسی او به عنوان سناتور در ژانویه ۲۰۱۹ به پایان می‌رسد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرنوشت نامعلوم روزنامه‌نگار منتقد سعودی؛ ترکیه سفیر عربستان را فراخواند

مدیر سابق «اف.بی.آی»: ترامپ صلاحیت اخلاقی ندارد

جانسون به جای جکسون؛ ترامپ موقع مسخره کردن حواس‌پرتی بایدن دچار فراموشی شد