Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

حزب «اسلام» می خواهد در بلژیک «دموکراسی اسلامی» ایجاد کند

حزب «اسلام» می خواهد در بلژیک «دموکراسی اسلامی» ایجاد کند
Copyright 
نگارش از Euronews با استفاده از  Le vif
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در ساعات شلوغ تنها زنان مسلمان نیستند که در اتوبوس احساس ناراحتی می کنند. بلکه همه اذیت می شوند. به همین خاطر است که می گویم مردان از جلوی اتوبوس سوار شوند و زنان از در عقب.»

آگهی

حزب «اسلام» می خواهد نامزدهای خود را در انتخابات محلی بلژیک که در آبان ماه برگزار می شود، معرفی کند. این حزب با انتشار برنامه انتخاباتی، هدف خود را ایجاد «دموکراسی اسلامی» بر اساس اصول قرآن و شریعت تعریف کرده است.

آقای رودآن آهروش یکی از بنیان گذاران حزب «اسلام» و عضو شورای منطقه ای در بروکسل ادعا می کند که تا سال ۲۰۳۰ اکثریت جمعیت بروکسل را مسلمان تشکیل خواهند داد. بنیان گذار حزب «اسلام» که راننده اتوبوس نیز هست در مصاحبه ای با مجله بلژیکی «ویف» گفت: «در ساعات شلوغ تنها زنان مسلمان نیستند که در اتوبوس احساس ناراحتی می کنند. بلکه همه اذیت می شوند. به همین خاطر است که می گویم مردان از جلوی اتوبوس سوار شوند و زنان از در عقب.»

تصویری از عکس های صفحه فیسبوک آقای رودآن آهروش، یکی از بنیانگذاران حزب «اسلام»

آقای آهروش می گوید بدون تغییر دادن قانون اساسی بلژیک باید به «دموکراسی اسلامی» رسید. وی اهداف برنامه حزب «اسلام» را ترکیبی از برنامه های احزاب مختلف از چپ افراطی گرفته تا حزب راست گرای بلژیک معرفی می کند.

واکنش به برنامه حزب «اسلام» در شبکه های اجتماعی

تاسیس حزب «اسلام» به سال ۲۰۱۲ بر می گردد. در واکنش به انتشار برنامه این حزب، رهبر حزب میانه «دفی» در بلژیک، الیویه منگن در حساب تويیتری خود نوشت: «باید جرأت ممنوعیت چنین احزابی را داشت. هدف حزب اسلام حاکمیت دینی است که با دموکراسی در تضاد است.» آقای منگن برای رسیدن به هدف ممنوعیت چنین حزبی از مردم دعوت می کند تا به طرح اضافه کردن اصل سکولاریسم به قانون اساسی رای دهند.

دیگر کاربران نیز با یادآوری کتاب «تسلیم» از نویسنده فرانسوی میشل ولبک، داستان کتاب را یک پیش بینی از آینده خواندند.

 کتاب «تسلیم» داستان یک استاد دانشگاه در فرانسه در سال ۲۰۲۰ است که با رییس جمهور شدن نامزد حزب «اخوان مسلمین» و ایجاد تغییرات اساسی در دانشگاه، باید تصمیم بگیرد که برای ماندن در دانشگاه مسلمان شود یا نه.

منابع بیشتر • Courrier international

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ماکرون از شهروندان فرانسوی خواست تا در برابر «اسلام‌گرایی زیرزمینی» هوشیار باشند

تظاهرات بزرگ علیه سیاست‌ «مهاجرستیزی» اروپا در آستانه نشست سران اروپا در بروکسل

رومانی در انتظار، اولین نخست وزیر زن مسلمان اروپا کیست؟