Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

جودو؛ دو مدال طلا برای کوزوو در نخستین روز تورنمنت آنتالیا

 دیستریا کراسنیکی، جودوکار کوزوویی برنده مدال طلا در آنتالیا
دیستریا کراسنیکی، جودوکار کوزوویی برنده مدال طلا در آنتالیا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

دیستریا کراسنیکی، مدافع عنوان قهرمانی این تورنمت از کشور کوزوو در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم با فن «گاری اوسوتو» و کسب امتیاز ایپون چلسی جایلز، حریف بریتانیایی را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

آگهی

رقابت های گرند پری جودو در آنتالیا روز جمعه با درخشش کاتارینا کوشتا ورزشکار زن پرتغالی آغاز شد.

کوشتا، دارنده مدال نقره رقابت ای گرند پری اگادیر در فینال وزن منهای ۴۸ کیلوگرم با امتیاز ایپون از سد فیولا کلمندی، حریف کوزوویی گذشت تا ضمن کسب مدال طلا، عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست تورنمنت را نیز از آن خود کند. جودوکار پرتغالی بدین ترتیب نخستین مدال طلای خود را در رقابت های تور جهانی از دستان ماریوس ویزر، رئیس فدراسیون جهانی جودو دریافت کرد.

کاتارینا کوشتا پس از کسب این پیروزی گفت: «از اینکه نخستین مدال طلایم را اینجا دریافت کردم بسیار خوشحالم. لحظه ای فوق العاده و فراموش نشدنی که با شنیدن سرود ملی پرتغال همراه بود. این در حالیست که من با مصدومیت پا به این مسابقات گذاشته بودم و از نظر روحی روانی آمادگی بالایی نداشتم . پیروزی در این وضعیت بسیار فوق العاده است.»

بهترین ورزشکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد نخستین روز نیز به آلبرت اوگوزوف تعلق گرفت. این جودوکار روس در رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان عملکرد درخشانی از خود به نمایش گذاشت. اوگوزوف در دور نخست پس از برتری مقابل علی قلی پور، جودوکار ایرانی به مصاف حریفی از قزاقستان رفت تا با پیروزی در این مبارزه راهی دیدار پایانی شود.

آلبرت اوگوزوف که تاکنون دو مدال برنز و یک نقره را در رقابت های تور جهانی جودو به نام خود ثبت کرده در فینال با انگیزه ای بسیار بالا مقابل جابا پاپیناشویلی، قهرمان جهان از کشور گرجستان قرار گرفت و با نمایشی خیره کننده موفق شد با امتیاز ایپون از سد حریف نامدار خود بگذرد. این نخستین مدال طلای ورزشکار روس در رقابت های بین المللی جودو بود.

آلبرت اگوزوف پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «این نخستین گرند پری من نبود اما نخستین بار بود که در یک مسابقه گرند پری یا گرند اسلم موفق به کسب مدال طلا شدم. از مدتها پیش این رویا را در سر داشتم و برای آن بسیار تمرین کرده بودم. امروز آنچه پیش بینی کرده بودم اتفاق افتاد.»

باگراتی نیناشویلی از کشور گرجستان دیگر ورزشکاری بود که در این روز موفق شد نخستین مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو را دشت کند. نیناشویلی در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم مردان با امتیازهای وازاری و ایپون از سد دنیس ویه را، ورزشکاری از کشور مولداوی گذشت تا بر سکوی نخست بایستد.

دو جودوکار طلایی کوزوو

در وزن منهای ۵۲ کیلوگرم زنان مدال طلا به دیستریا کراسنیکی، ورزشکاری از کشور کوزوو رسید. کراسنیکی، مدافع عنوان قهرمانی این تورنمت در فینال با فن «گاری اوسوتو» و کسب امتیاز ایپون چلسی جایلز، حریف بریتانیایی را از پیش رو برداشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

بهترین فن روز نخست گرند پری آنتالیا در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم زنان رقم خورد. نورا گجاکوا، جودوکار کوزوویی با مهار حمله حریف کره ای موفق شد با یک فن پای زیبا او را بر روی تشک سرنگون کند و امتیاز پیروزی بخش ایپون را دریافت کند. او بدین ترتیب در روز جهانی ورزش برای صلح و توسعه صاحب مدال طلای یک تورنمنت بین المللی جودو شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ گرند پری هوهوت نخستین تورنمنت انتخابی بازیهای المپیک توکیو

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید

جودو؛ لوسی رنشال در گرند اسلم ابوظبی برای بریتانیا مدال طلا گرفت