دومین روز اعتصاب کارگران راه آهن فرانسه؛ دولت ماکرون کوتاه نمی‌آید

دومین روز اعتصاب کارگران راه آهن فرانسه؛ دولت ماکرون کوتاه نمی‌آید
نگارش از Euronews با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

شهروند فرانسوی: «اگر حتی نظم زندگی ما به هم بخورد، باید برای رسیدن به هدف و حفظ خدمات عمومی به مبارزه ادامه داد.»

آگهی

در دومین روز از اعتصاب کارکنان حمل و نقل ریلی در فرانسه بسیاری از سفرهای ریلی فرانسه لغو شده‌اند و شمار کارگرانی که همچنان با اعتصاب همراهی می‌کنند، بالا گزارش شده است. همزمان سفر ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه به مالی لغو شده است.

سخنگوی دولت فرانسه به خبرگزاری فرانسه گفت:« ادوارد فیلیپ تصمیم تا سفر خود به کشور مالی را لغو کند. آقای فیلیپ این آخر هفته را در پاریس خواهد گذراند». برخی معتقدند که لغو سفر نخست‌وزیر به علت ادامه اعتصاب سراسری کارکنان حمل و نقل ریلی در فرانسه است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

دومین روز اعتصاب که اولین سری از اعتصاب‌های حمل و نقل ریلی در فرانسه است، پنج‌شنبه صبح پایان می‌یابد. اما دوره دوم، شنبه عصر به مدت دو روز دوباره آغاز خواهد شد.

سرگردانی مسافران و ازدحام در ایستگاه‌های قطار

اعتصاب کارکنان حمل و نقل ریلی موجب هرج و مرج در ایستگاه‌های قطار در سرتاسر فرانسه شده است. کاربران شبکه‌های اجتماعی عکس‌ها و ویدیوهایی از لغو شدن سفرها، شلوغی ایستگاه‌ها و ازدحام مسافران در حین سوار شدن بر قطار به اشتراک گذاشته‌اند.

صبح امروز در ایستگاه پراش در لیون، خانم ۵۴ ساله‌ای که خیلی زودتر از معمول برای سوار شدن به قطار به ایستگاه آمده بود به خبرگزاری فرانسه گفت:« برای کارفرمای من فرقی نمی‌کند اعتصاب باشد یا نه. من باید سر موقع سرکار حاضر باشم. این اوضاع باید پایان یابد». اما امیلی هورتل مسافر دیگری در پاریس معتقد است که اگر حتی «نظم زندگی ما به هم بخورد، باید برای رسیدن به هدف و حفظ خدمات عمومی به مبارزه ادامه داد.»

قطار از پاریس به برلین ۹۰ دقیقه تاخیر دارد

دولت عقب نشینی نمی‌کند

سخنگوی دولت، بنجامین گریفو در جلسه شورای وزیران دولت فرانسه اعلام کرد « با وجود ادامه اعتصاب، دولت با آرامش و قاطعیت سیستم حمل و نقل ریلی را متحول خواهد کرد.»

رییس جمهور فرانسه، امانوئل ماکرون نیز از وزیرانش خواسته‌ است تا با آرامش اصلاحات را توضیح دهند و کارکنان ملی شرکت راه آهن را زیر سوال نبرند.

چهار اتحادیه بزرگ کارگران فرانسه از کارکنان بخش حمل و نقل ریلی این کشور خواسته‌اند تا طی سه ماه آینده هر پنج روز به مدت دو روز اعتصاب کنند. این اعتصاب چند ماهه در اعتراض به برنامه‌‌های دولت امانوئل ماکرون برای اصلاحات اقتصادی و حذف برخی مزایای کارگران سیستم حمل و نقل است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسه؛ پلیس با ورود به صحن دانشگاه تحصن دانشجویان را شکست

موج تازه اعتصاب کارکنان راه‌آهن فرانسه؛ دولت فعلا برنامه‌ای برای مذاکره ندارد

قوانین عجیب فرانسه؛ از ممنوعیت برهنگی در خانه تا مخالفت والدین با ازدواج فرزندان