یک نماینده مجلس ایران: مبارزه با فساد از دفتر رهبری آغاز شود

جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران
جعفرزاده ایمن آبادی، نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران Copyright عکس: پایگاه خبری رویداد۲۴
Copyright عکس: پایگاه خبری رویداد۲۴
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

اخیرا برخی نمایندگان مجلس ایران طرحی را با عنوان «اعاده اموال نامشروع مسئولان» ارائه کرده‌اند که به گفته طراحان این طرح قصد دارد اموال نامشروع کسب شده توسط مسئولان جمهوری اسلامی را شناسایی و به بیت المال بازگرداند.

آگهی

نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران ضمن ابراز نگرانی از ابعاد فساد مالی و اخلاقی در جامعه ایران خواستار این شده است که برنامه مبارزه با فساد حاکمیت به منظور جلب اعتماد عمومی از دفتر رهبر جمهوری اسلامی آغاز شود.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفتگو با پایگاه خبری رویداد۲۴ گفته است: «فساد در ساختار کشور دامنه‌دار شده و جا خشک [خوش] کرده و من هیچ امیدی ندارم که این قانون [طرح اعاده اموال نامشروع مسئولان] بتواند جلوی این حجم فساد را بگیرد مخصوصاً که من در تشکیلات هستم و این اتفاقات ناخوشایند را از نزدیک می‌بینم. اگر روزی انقلاب ما با مشکل روبرو شود بدانید به خاطر همین فسادهای گسترده است.»

بیشتر بخوانید:واکنش جهانگیری به بازداشت برادرش: فساد در ایران سازمان یافته شده

اخیرا برخی نمایندگان مجلس ایران طرحی را با عنوان «اعاده اموال نامشروع مسئولان» ارائه کرده‌اند که به گفته طراحان این طرح قصد دارد اموال نامشروع کسب شده توسط مسئولان جمهوری اسلامی را شناسایی و به بیت المال بازگرداند.

نماینده مردم شهر رشت در مجلس ایران که به بهانه امضاء طرح یاد شده این گفتگو را انجام داده، همچنین گفته است: «من حقیقتاً همیشه دغدغه این را دارم که سال بعد یک خبرنگاری از من سوال کند و بگوید این قانون را هم تصویب کردید ولی یک ریال هم از کسی گرفته نشد پس چرا دنبال این قانون رفتید؟»

منتقدان طرح مورد اشاره، آن را طرحی سیاسی می‌دانند که از سوی جناح مخالف دولت و با هدف تضعیف آن طراحی شده است.

بیشتر بخوانید:سپاه: کارنامه درخشان جمهوری اسلامی بشدت در معرض تهدید و تهاجم است

در ادامه این گفتگو، نماینده مردم شهر رشت برای نتیجه‌بخش بودن مبارزه با فساد در ایران پیشنهاد داده است: «چه خوب است که مبارزه با فساد از دفتر خود رهبری شروع شود و من فکر می‌کنم اگر این اتفاق بیافتد و سپس در قوه قضاییه با فساد مبارزه شود و پس از آن قوه مجریه به پالایش فساد در درون خود بپردازد حداقل دستاوردی که از آن حاصل می‌شود "اعتمادسازی" در جامعه است. ضمناً باید توجه داشت که مبارزه با فساد فقط مالی نیست و من فساد اخلاقی را کمتر از فساد مالی نمی‌دانم.»

مطابق توضیح پایگاه خبری رویداد۲۴ غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی که از محبوبیت بالایی در استان گیلان برخوردار است موفق شده با ۹۰۹۲۱ رای که از آن به عنوان یک رکورد دست نیافتنی یاد می‌کنند راهی بهارستان شود.

بیشتر بخوانید:احمد توکلی: فساد می‌تواند کمر جمهوری اسلامی را خم کند

پیشتر محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران نیز در یکی از نامه های خود خطاب به رهبر جمهوری اسلامی خواستار آغاز اصلاحات در دفتر رهبری شده بود.

در مقابل احمد توکلی، نماینده سابق مجلس ایران و از جناح محافظه کار خبر داده بود که رهبر جمهوری اسلامی اخیرا خواستار رسیدگی بی‌غرضانه به عملکرد نزدیکان و اعضاء دفترش توسط رئیس دفتر بازرسی ویژه رهبری شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سرلشکر فیروزآبادی ویلای لواسان را تحویل داد

عربستان؛ دستگیری برخی از شاهزاده‌گان و وزرای پیشین به اتهام فساد مالی

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد