Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

گرند پری تفلیس؛ کلاریس اگبنینو بهترین جودوکار زن روز دوم

گرند پری جودو در تفلیس
گرند پری جودو در تفلیس
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

جودوکار فرانسوی در دیدار پایانی از سد کارولینا تالاش لهستانی گذشت تا صاحب هشتمین عنوان قهرمانی در مسابقات گرند پری شود.

آگهی

کلاریس اگبنینو عنوان بهترین ورزشکار زن روز دوم تورنمنت جودوی گرند پری تفلیس را از آن خود کرد. قهرمان فعلی جهان در وزن منهای ۶۳ کیلوگرم در نخستین مبارزه با فن زیبای اوچی گاری حریفی از هلند را از پیش رو برداشت و پیش از رسیدن به فینال در دو مبارزه بعدی حریفانی از برزیل و اسرائیل را شکست داد.

جودوکار فرانسوی در دیدار پایانی نیز از سد کارولینا تالاش لهستانی گذشت تا صاحب هشتمین عنوان قهرمانی در مسابقات گرند پری شود. او اجرای فن اوچی گاری را که در فینال نیز به خوبی از آن بهره برد به خوبی از استاد خود لوسی دوکاس آموخته است.

اگبنینو پس از قرار گفتن بر سکوی نخست ضمن قدردانی از مربی اش گفت: «همه گفتند که تنها به خاطر لوسی دوکاس است که فن اوچی گاری را اجرا کردم در صورتی اینگونه نیست. من در فرانسه بسیار روی این تکنیک کار کردم و متوجه شدم که با آن بسیار راحت هستم . بنابر این با تمرین زیاد سعی کردم در مسابقات نیز از آن استفاده کنم و خوشحالم که نتیجه داد.»

بهترین ورزشکار مرد

اما عنوان ورزشکار برتر مرد روز دوم به لاشا شاوداتواشویلی، جودوکار گرجستانی و قهرمان المپیک ۲۰۱۲ تعلق گرفت. ورزشکار کشور میزبان در آخرین مبارزه مرحله مقدماتی با فن جوجی گاتامه و کسب امتیاز ایپون حریف سوئیسی را از پیش رو برداشت تا به مرحله نیمه نهایی صعود کند.

او سپس با غلبه بر حریفی از هلند راهی دیدار نهایی شد تا با هموطنش فریدان گیگانی روبرو شود. شاوداتواشویلی در این دیدار سخت در حالی که با یک وازاری پیش بود به دلیل سه اخطاره شدن حریف پیروز نهایی مبارزه شد و در حضور خانواده اش مدال طلا را بر گردن آویخت.

او احساش را کسب قهرمانی اینگونه بیان کرد: «امروز انگیزه بسیار بالایی داشتم چون خانواده ام در سالن بودند. آنها از نزدیک مبارزه من را تماشا می کردند. به علاوه مبارزه در خانه و در حضور تماشاگران خودی برایم بسیار لذت بخش بود. همه ما خوشحالیم. حالا کل خانواده و همه خانواده جودو در گرجستان می توانیم جشن بگیریم.»

شادی تماشاگران حاضر در سالن همچنین با مدال برنز ماریام چانتوریا، جودوکار زن وزن منهای ۷۰ کیلوگرم گرجستان مضاعف شد. چانتوریای هفده ساله بدین ترتیب عنوان جوانترین مدال آور جودوی گرجستان را در رقابت های تور جهانی از آن خود کرد. او این لحظات را که با تشویق گرم تماشاگران هموطنش همراه بود هرگز از یاد نخواهد برد.

چهار طلا برای جودوکاران مرد گرجستانی

مدال طلای وزن منهای ۷۰ کیلوگرم زنان به ماری ایو گایه، جودوکار فرانسوی تعلق گرفت که در فینال حریفی از کانادا را شکست داد.

در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مردان نیز این تامازی کراکوزاشویلی، جودوکار گرجستانی بود که عنوان قهرمانی را از آن خود کرد تا جودوکاران مرد کشور میزبان صاحب چهار طلا در چهار وزن نخست شوند.

بهترین فن روز دوم تورنمنت نیز یک اوراناگه زیبا بود که استانیسلاو سمنوف، ورزشکار روس در نخستین مبارزه خود در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم مقابل حریفی از آذربایجان اجرا کرد. این فن امتیاز ایپون را برای ورزشکار روس به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مدال نقره جواد محجوب در گرند پری آنتالیا

جودو؛ قهرمانان پنج وزن دوم گرند پری آنتالیا به روی سکو رفتند

جودو؛ دو مدال طلا برای ورزشکاران ترکیه در گرند پری اگادیر