جودو؛ قهرمانان پنج وزن دوم گرند پری آنتالیا به روی سکو رفتند

روز دوم تورنمنت جودوی آنتالیا
روز دوم تورنمنت جودوی آنتالیا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

ودت آلبایراک، جودوکار کشور میزبان عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم این تورنمنت را از آن خود کرد.

آگهی

رقابت های تور جهانی جودو روز شنبه با برپایی دومین روز از مسابقات گرند پری آنتالیا و در حضور تماشاگاران پرشور ترکیه ای دنبال شد.

ودت آلبایراک، جودوکار کشور میزبان عنوان بهترین ورزشکار مرد روز دوم این تورنمنت را از آن خود کرد. آلبایراک، دارنده مدال طلای گرند پری اگادیر در فینال وزن منهای ۸۱ کیلوگرم به خوبی از اشتباه جک هیتون، حریف آمریکایی خود استفاده کرد تا با کسب امتیاز ایپون پیروز نهایی مبارزه شود. این ورزشکار ترک مدال طلای خود را از دستان رئیس فدراسیون جودو کشورش دریافت کرد.

آلبایراک پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست گفت: «از کسب مدال طلا بسیار خوشحالم. این فوق العاده است. حمایت تماشاگران عالی بود و با این انرژی توانستم به فینال برسم و قهرمان شوم. با اینحال باید همچنان با قدرت به تمرین ادامه دهم تا مدالهای بیشتری کسب بدست آورم.»

جودوکار سوئدی بهترین ورزشکار زن

عنوان بهترین ورزشکار زن نیز در دومین روز گرند پری آنتالیا به آنا برنهولم، جودوکار سوئدی تعلق گرفت. برنهولم که سال گذشته در رقابت های گرند اسلم ابوظبی مدال طلا را بر گردن آویخته بود در فینال وزن منهای ۷۰ کیلوگرم با کلیتا زوپانچیچ از کشور کانادا روبرو شد.

جودوکار سوئدی در دیدار نهایی تسلط محسوسی بر حریف داشت و در نهایت موفق شد با کسب امتیاز ایپون پیروز از تشک خارج شود. بدین ترتیب برنهولم بیست و هفت ساله که پیشتر در دسته منهای ۶۳ کیلوگرم مبارزه می کرد به دومین مدال طلای خود در رقابت های تور جهانی جودو دست یافت.

برنهولم پس از کسب پیروزی احساسش را اینگونه بیان کرد: «بله اکنون حس می کنم در دسته هفتاد کیلوگرم قوی ترین هستم. همانطور که گفتید پیشتر در ابوظبی طلا و در روسیه مدال برنز گرفته بودم. حالا نخستین طلای گرند پری را هم دریافت کردم و این فوق العاده است.»

دومین طلای سوئد

تامی ماسیاس، هموطن برنهولم در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم مردان صاحب مدال طلا شد. ماسیاس در دیدار نهایی چانگریم آن، حریف کره ای را که عناوین متعددی در این وزن به نام خود ثبت کرده با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد. این ورزشکار سوئدی سال ۲۰۱۶ در گرند اسلم ابوظبی صاحب نخستین مدال طلا در تور جهانی جودو شده بود.

آخرین مدال طلای روز دوم تورنمنت نیز به مگدالنا کرساکوا، ورزشکاری از کشور اتریش تعلق گرفت. کرساکوا که سال گذشته در گرند پری تفلیس بر سکوی نخست ایستاده بود در فینال وزن منهای ۶۳ کیلوگرم از سد والنتینا کاستنکو، حریف روس گذشت تا نخستین مدال طلای رقابت های فصل جاری را نیز به کارنامه اش اضافه کند.

بهترین فن

بهترین فن روز دوم یک «آشی وازا» بود که آکیل گجاکوا، جودوکار کوزوویی مقابل حریف قرقیزستانی به اجرا درآورد و امتیاز ایپون را برایش به همراه داشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرند پری تفلیس؛ کلاریس اگبنینو بهترین جودوکار زن روز دوم

رقابتهای جودوی «یکاترینبورگ» با برنز سعید مولایی پایان یافت

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید