اعطای ویزای آمریکا به برادر یک بیمار ایرانی بر خلاف فرمان مهاجرتی ترامپ

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
اعطای ویزای آمریکا به برادر یک بیمار ایرانی بر خلاف فرمان مهاجرتی ترامپ
کپی رایت  عکس از خبرگزاری رویترز

وزارت خارجه ایالات متحده در موردی استثنایی و بر خلاف فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، به برادر مرد ایرانی‌تبار ساکن آمریکا که قصد اهدای مغز استخوان به وی را دارد، ویزا اعطا کرد.

کامیار هاشمی پس از اطلاع از مطابقت خود برای پیوند مغز استخوان به برادرش در ماه فوریه از طریق کنسولگری ایالات متحده در شهر ایروان کشور ارمنستان برای ویزای آمریکا اقدام کرده بود که اولین درخواست وی رد شد.

مهسا خان‌بابایی وکیل مستقر در ماساچوست می‌گوید که در تماس روز پنجشنبه کنسولگری آمریکا در ایروان به او گفته شده است که وزارت خارجه پس از انتشار اولین گزارش رویترز از این موضوع، پرونده وی را دوباره بررسی و با اعطای ویزا موافقت کرده است.

مازیار هاشمی شهروند آمریکایی-ایرانی مبتلا به سندرم میلودیسپلاستیک به همراه همسرش در بیمارستان شهر بوستون

فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سوریه، سومالی، چاد، کره شمالی و برخی مقامات ونزوئلا پس از چندین‌بار توقف از سوی دادگاه‌های ایالات متحده نهایتا در تاریخ هشتم دسامبر ۲۰۱۷ توسط دادگاه عالی ایالات متحده تائید شد.

بیشتر بخوانید:

اگرچه این فرمان استثنائاتی را برای شهروندان این کشورها قائل شده و اختیاراتی را به کنسولگری ها اعطا کرده است اما به گفته وکلای مهاجرتی و متقاضیان ویزای ایالات متحده، نحوه اعمال و فرآیند صدور ویزا در این موارد مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه آمریکا از زمان صدور این فرمان تا کنون ۳۷۵ ویزا برای متقاضیان این کشورها صادر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مازیار هاشمی در بیمارستان بوستون؛ ایالات متحده

مازیار هاشمی شهروند آمریکایی-ایرانی ساکن بوستون به بیماری سرطان خون «سندرم میلودیسپلاستیک» مبتلاست. برادر او کامیار که اکنون موفق به دریافت ویزای آمریکا شده است، برای اهدای مغز استخوان به وی مطابقت دارد و اکنون می‌تواند برای عمل جراحی در آمریکا به این کشور سفر کند.