Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

اعطای ویزای آمریکا به برادر یک بیمار ایرانی بر خلاف فرمان مهاجرتی ترامپ

اعطای ویزای آمریکا به برادر یک بیمار ایرانی بر خلاف فرمان مهاجرتی ترامپ
Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
Copyright عکس از خبرگزاری رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت خارجه ایالات متحده در موردی استثنایی و بر خلاف فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، برای سفر برادر مرد ایرانی‌تبار ساکن آمریکا که قصد اهدای مغز استخوان به وی را دارد، ویزا صادر کرد.

آگهی

وزارت خارجه ایالات متحده در موردی استثنایی و بر خلاف فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، به برادر مرد ایرانی‌تبار ساکن آمریکا که قصد اهدای مغز استخوان به وی را دارد، ویزا اعطا کرد.

کامیار هاشمی پس از اطلاع از مطابقت خود برای پیوند مغز استخوان به برادرش در ماه فوریه از طریق کنسولگری ایالات متحده در شهر ایروان کشور ارمنستان برای ویزای آمریکا اقدام کرده بود که اولین درخواست وی رد شد.

مهسا خان‌بابایی وکیل مستقر در ماساچوست می‌گوید که در تماس روز پنجشنبه کنسولگری آمریکا در ایروان به او گفته شده است که وزارت خارجه پس از انتشار اولین گزارش رویترز از این موضوع، پرونده وی را دوباره بررسی و با اعطای ویزا موافقت کرده است.

مازیار هاشمی شهروند آمریکایی-ایرانی مبتلا به سندرم میلودیسپلاستیک به همراه همسرش در بیمارستان شهر بوستون

فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت سفر شهروندان کشورهای ایران، لیبی، سوریه، سومالی، چاد، کره شمالی و برخی مقامات ونزوئلا پس از چندین‌بار توقف از سوی دادگاه‌های ایالات متحده نهایتا در تاریخ هشتم دسامبر ۲۰۱۷ توسط دادگاه عالی ایالات متحده تائید شد.

بیشتر بخوانید:

اگرچه این فرمان استثنائاتی را برای شهروندان این کشورها قائل شده و اختیاراتی را به کنسولگری ها اعطا کرده است اما به گفته وکلای مهاجرتی و متقاضیان ویزای ایالات متحده، نحوه اعمال و فرآیند صدور ویزا در این موارد مشخص نیست.

به گزارش خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت خارجه آمریکا از زمان صدور این فرمان تا کنون ۳۷۵ ویزا برای متقاضیان این کشورها صادر شده است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

مازیار هاشمی در بیمارستان بوستون؛ ایالات متحده

مازیار هاشمی شهروند آمریکایی-ایرانی ساکن بوستون به بیماری سرطان خون «سندرم میلودیسپلاستیک» مبتلاست. برادر او کامیار که اکنون موفق به دریافت ویزای آمریکا شده است، برای اهدای مغز استخوان به وی مطابقت دارد و اکنون می‌تواند برای عمل جراحی در آمریکا به این کشور سفر کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بخشی از فرمان مهاجرتی ترامپ با رای دیوان عالی آمریکا اجرا می شود

مخالفان فرمان مهاجرتی ترامپ نسخه جدید را همچنان «تبعیض آمیز» می دانند

ایران ادعای طرح‌ریزی برای ترور ترامپ را رد کرد؛ باقری: ترور سلیمانی را از راه قضایی پیگیری می‌کنیم