Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

بخشی از فرمان مهاجرتی ترامپ با رای دیوان عالی آمریکا اجرا می شود

بخشی از فرمان مهاجرتی ترامپ با رای دیوان عالی آمریکا اجرا می شود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

دیوان عالی آمریکا روز دوشنبه با اجرای بخشی از فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری در خصوص ممنوعیت ورود اتباع شش کشور عمدتا مسلمان تا زمان بررسی کامل این فرمان در پائیز سال جاری موافقت کرد.

براساس تصمیم این دیوان دستور اجرایی دونالد ترامپ در مورد آن دسته از پناهجویان و شهروندان شش کشور که «ارتباطی با شخص یا شرکتی» در ایالات متحده ندارند، به اجرا در می آید. تصمیم ۹ قاضی دیوان عالی مبنی بر اجرای فرمان اجرایی پیش از بررسی آن در این دیوان برای رئیس جمهوری آمریکا یک پیروزی محسوب می شود. اجرای دستور دونالد ترامپ پیش از این توسط دادگاههای فدرال متوقف شده بود.
پس از انتصاب نیل گورساچ به عنوان قاضی دیوان عالی اکثریت قضات این دیوان را محافظه کاران تشکیل می دهند.

دومین فرمان مهاجرتی دونالد ترامپ که روز ششم مارس (۱۶ اسفند) به امضاء رسید ورود اتباع کشورهای لیبی، ایران، سومالی، سودان، سوریه و یمن به آمریکا را به مدت ۹۰ روز ممنوع می کرد. این دستور اجرایی همچنین ورود پناهجویان به ایالات متحده را نیز به مدت ۱۲۰ روز متوقف می کرد.

اجرای اولین فرمان اجرایی رئیس جمهوری آمریکا که روز ۲۷ ژانویه (هشتم بهمن) و تنها یک هفته پس از به قدرت رسیدن وی امضاء شده بود، توسط دادگاه های فدرال متوقف شده بود.

READ MORE: Supreme Court agrees to reinstate much of President Trump’s travel ban, will hear case in the fall https://t.co/BeBRl3W2QXpic.twitter.com/1s00a2xdVU

— NBC News (@NBCNews) June 26, 2017

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اعطای ویزای آمریکا به برادر یک بیمار ایرانی بر خلاف فرمان مهاجرتی ترامپ

ترامپی که رمز بمب اتمی در اختیار داشت از مجوز حمل سلاح محروم می‌شود

ترامپ در پرونده «حق‌السکوت به ستاره پورن» گناهکار شناخته شد؛ حالا چه می‌شود؟