اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه با شعار «مرگ بر اسرائیل» مورد حمله قرار گرفت

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews  با استفاده از  خبرگزاری فرانسه
اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه با شعار «مرگ بر اسرائیل» مورد حمله قرار گرفت
کپی رایت  آرشیو

اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه می گوید یکی از اماکن این اتحادیه در دانشگاه پاریس مورد حمله قرار گرفته است.

بنا به اعلام اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه در جریان این حمله بر روی یکی از دیوارهای این محل شعارهای توهین آمیز و ناشی از «نفرت» نوشته شده است. به گفته ساشا غزلان، رئیس اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه بر روی دیوار محل این اتحادیه در دانشگاه «پاریس یک» شعارهای «مرگ بر اسرائیل» و «زنده باد عرفات» نوشته شده است.

حمله به محل اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه در حالی صورت گرفت که طی چند روز گذشته دانشجویان معترض به قوانین جدید آموزش عالی و مهاجرت مشغول تظاهرات در دانشگاه «پاریس یک» بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

قانون جدید آموزش عالی فرانسه به دانشگاههای این کشور اجازه می دهد دست به گزینش از میان متقاضیان تحصیل بزنند. مخالفان قانون جدید بر این باورند که مقررات جدید موجب نابرابری در زمینه دسترسی به تحصیلات عالی خواهد شد.

قانون جدید آموزش عالی فرانسه روز ۱۵ فوریه (۲۶ بهمن) به تصویب پارلمان این کشور رسید. به دنبال تصویب این لایحه بسیاری از دانشگاه های فرانسه طی هفته های اخیر صحنه اعتراض دانشجویان بود.

همزمان با این اعتراضات حمله گروهی از افراد نقاب دار به دانشجویان معترض در دانشگاه شهر مونپلیه هفته گذشته جنجال آفرین شده بود. پس از این حمله که با ضرب و شتم دانشجویان همراه بود رئیس دانشکده حقوق دانشگاه مونپلیه مجبور به استعفاء شد. دانشجویان، مقامات دانشکده را به همکاری با نقاب دارانی که دست به خشونت زدند، متهم کرده اند. در این شرایط اعتصاب‌های دانشجویی در شهرهای مختلف فرانسه در حال افزایش است و احتمال ورود دانشگاه‌ها به یک دوره از اعتصاب عمومی، آن هم در ماه‌های پایانی سال تحصیلی وجود دارد. 

بیشتر بخوانید: