Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

سن شروع تحصیل اجباری در فرانسه از ۶ به ۳ سال کاهش یافت

سن شروع تحصیل اجباری در فرانسه از ۶ به ۳ سال کاهش یافت
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دولت فرانسه می خواهد از سال آینده میلادی ورود به مدرسه برای کودکان بالای سه سال را اجباری کند.

آگهی

بنا به تصمیم دولت فرانسه از سال ۲۰۱۹ ثبت نام کودکان در مدرسه از سه سالگی اجباری می‌شود. دولت فرانسه این پشنهاد را در پارلمان این کشور به رای می گذارد. آمار وزارت آموزش فرانسه نشان می دهد که تنها سه درصد از کودکان بالای سه سال به مدرسه نمی روند و به این ترتیب از سال ۲۰۱۹ حدود ۲۶۰۰۰ کودک بالای سه سال به ۹۷ درصد دیگر این کودکان اضافه خواهند شد.

در حال حاضر سن اجباری ورود به مدرسه در فرانسه ۶ سال است و با اعلام امانوئل ماکرون  روز سه شنبه با سه سال تغییر به سه سال خواهد رسید. دولت فرانسه دلیل اصلی این تصمیم را  برابری شانس برای تمام کودکان امروز و تصمیم گیران فردای این کشور دانسته است.

 دولت می گوید کودکان از همان دوران مهدکودک مسائل مهمی را فرا می گیرند و این موضوع باید برای تمام نسل ها و کودکان بصورت یکسان باشد. امانوئل ماکرون پیش تر اعلام کرده بود می خواهد تمام فرزندان فرانسه شانسی برابر در یادگیری و پیشرفت داشته باشند.

تبعیض و نابرابری یکی از چالشهای موجود در مدارس فرانسه است. فرانسه در برنامه آزمون بین المللی ارزیابی دانش آموزان رتبه پایینی دارد. این آزمون توانایی دانش آموزان ۱۵ ساله را در علوم، خواندن، و ریاضیات در ۶۰ کشور می سنجد. فرانسه همیشه به وجود خدمات درمانی و آموزش رایگان می بالد. اما در این نظام آموزشی شکاف وجود دارد.

رتبه فرانسه در برنامه آزمون بین المللی ارزیابی دانش آموزان پایین و پایین تر می رود. این کشور از نظرآموزش، نه تنها بدتر از کشورهای شمال اروپاست، بلکه رتبه اش از کشورهای آسیایی هم پایین تر است. طبق تحقیقاتی که اخیرا شورای ملی سیستم ارزیابی مدارس در فرانسه انجام داده، نابرابری در مدارس میان دانش آموزان شدیدتر شده است. طنز ماجرا اینجاست که شعار ملی فرانسه، یعنی «آزادی، برابری، برادری» بر سر در تمام مدارس در این کشور نوشته شده است.

چندین دهه است که فرانسه تلاش می کند اصلاحاتی را در نظام آموزشی اش انجام بدهد. به عنوان مثال برخی مدارس براساس اولویت بندی دولت از یارانه دولت برخوردارند. اما این مدارس بیشتر در مناطق محروم و مهاجرنشین قرار دارند که خانواده هایی با درآمد متوسط از آنها فراری هستند، و اغلب معلم‌ها نیز از رفتن به این مدارس اجتناب می کنند. در نتیجه تبعیض و نابرابری در مدارس عمیق‌تر شده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرانسوی ها برای اعتصاب گسترده در بخش حمل و نقل آماده می شوند

اتحادیه دانشجویان یهودی فرانسه با شعار «مرگ بر اسرائیل» مورد حمله قرار گرفت

تحقق رویای ۴۰ ساله؛ مرد فرانسوی در سن ۶۷ سالگی پزشک شد