فرمول یک؛ سباستین فتل در ملبورن دبل کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
سباستین فتل فاتح گرند پری استرالیا
سباستین فتل فاتح گرند پری استرالیا

سباستین فتل روز یکشنبه با فتح گرند پری استرالیا نخستین عنوان قهرمانی در رقابت های فصل رقابت های اتوموبیل رانی فرمول یک را از آن خود کرد.

راننده آلمانی تیم فراری در حالی در ملبورن به برتری رسید که همگان لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس را بخت نخست اول پیروزی در این مسابقه می دانستند. همیلتون که مسابقه را از پول پوزیشن استارت زده بود در نهایت با بیش از پنج صدم ثانیه اختلاف نسبت به فتل مکان دوم را به خود اختصاص داد.

جایگاه سوم این مسابقه نیز به کیمی رایکونن، راننده فنلاندی و هم تیمی سباستین فتل تعلق گرفت که با بیش از شش صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول به کار خود پایان داد.

سباستین فتل که سال گذشته نیز در ملبورن با برتری نسبت به همیلتون عنوان نخست را از خود کرده بود بدین ترتیب به چهل و هشتمین پیروزی خود در مسابقات حرفه ای اتوموبیلرانی فرمول یک دست یافت.

دانیل ریکیاردو، راننده استرالیایی تیم رد بول که در خانه مسابقه می داد در نهایت بالاتر از فرناندو آلونسو، راننده اسپانیایی تیم مک لارن و هم تیمی اش مکس ورشتاپن هلندی در مکان چهارم این مسابقه ایستاد.

در پایان نخسین مرحله از رقابت های فصل فرمول یک فتل با بیست و پنج امتیاز و همیلتون با هفده امتیاز به ترتیب مکان های اول و دوم جدول کلی در بخش رانندگان را از آن خود کردند.

در بخش سازندگان نیز هم اکنون فراری با ۴۰ امتیاز در صدر و مرسدس با ۲۲ امتیاز در مکان دوم قرار دارد.

مرحله بعدی این مسابقات گرند پری بحرین است که هشتم آوریل برگزار خواهد شد.