Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

فرمول یک؛ سباستین فتل در ملبورن دبل کرد

سباستین فتل فاتح گرند پری استرالیا
سباستین فتل فاتح گرند پری استرالیا
Copyright 
نگارش از Mehrdad Sadeghi
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

راننده آلمانی تیم فراری در حالی در ملبورن به برتری رسید که همگان لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس را بخت نخست اول پیروزی در این مسابقه می دانستند.

آگهی

سباستین فتل روز یکشنبه با فتح گرند پری استرالیا نخستین عنوان قهرمانی در رقابت های فصل رقابت های اتوموبیل رانی فرمول یک را از آن خود کرد.

راننده آلمانی تیم فراری در حالی در ملبورن به برتری رسید که همگان لوئیس همیلتون، راننده بریتانیایی تیم مرسدس را بخت نخست اول پیروزی در این مسابقه می دانستند. همیلتون که مسابقه را از پول پوزیشن استارت زده بود در نهایت با بیش از پنج صدم ثانیه اختلاف نسبت به فتل مکان دوم را به خود اختصاص داد.

جایگاه سوم این مسابقه نیز به کیمی رایکونن، راننده فنلاندی و هم تیمی سباستین فتل تعلق گرفت که با بیش از شش صدم ثانیه اختلاف نسبت به نفر اول به کار خود پایان داد.

سباستین فتل که سال گذشته نیز در ملبورن با برتری نسبت به همیلتون عنوان نخست را از خود کرده بود بدین ترتیب به چهل و هشتمین پیروزی خود در مسابقات حرفه ای اتوموبیلرانی فرمول یک دست یافت.

دانیل ریکیاردو، راننده استرالیایی تیم رد بول که در خانه مسابقه می داد در نهایت بالاتر از فرناندو آلونسو، راننده اسپانیایی تیم مک لارن و هم تیمی اش مکس ورشتاپن هلندی در مکان چهارم این مسابقه ایستاد.

در پایان نخسین مرحله از رقابت های فصل فرمول یک فتل با بیست و پنج امتیاز و همیلتون با هفده امتیاز به ترتیب مکان های اول و دوم جدول کلی در بخش رانندگان را از آن خود کردند.

در بخش سازندگان نیز هم اکنون فراری با ۴۰ امتیاز در صدر و مرسدس با ۲۲ امتیاز در مکان دوم قرار دارد.

مرحله بعدی این مسابقات گرند پری بحرین است که هشتم آوریل برگزار خواهد شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

فرمول یک؛ همیلتون با پیروزی در مجارستان به قهرمانی نزدیک تر شد

دستگیری مالک تیم فرمول یکی فورس ایندیا در لندن

شکایت خانواده مایکل شوماخر از یک مجله آلمانی به دلیل انتشار گفت‌وگویی توسط هوش مصنوعی