ستاره نامدار منچستر یونایتد به لس‌آنجلس گلکسی پیوست

Access to the comments نظرها
نگارش از Mehrdad Sadeghi
زلاتان ابراهیموویچ به لس‌آنجلس گلکسی پیوست
زلاتان ابراهیموویچ به لس‌آنجلس گلکسی پیوست

زلاتان ابراهیموویچ، مهاجم سابق تیم ملی سوئد و باشگاه منچستر یونایتد به تیم لس‌آنجلس گلکسی آمریکا پیوست.

این بازیکن سرشناس و سی و شش ساله سوئدی که سابقه بازی در پاری سن ژرمن را دارد روز پنجشنبه قرارداد خود را با باشگاه منچستر یونایتد فسخ کرد و یکروز بعد خبر انتقال وی به لس‌آنجلس گلکسی مورد تایید قرار گرفت.

زلاتان ابراهیموویچ از سال ۲۰۱۶ به جمع شیاطین سرخ پیوست و در پنجاه و سه مسابقه که با پیراهن این تیم به میدان رفت موفق شد ۲۹ بار دروازه حریفان را باز کند. ایبرا در این فصل به دلیل مصدومیت تنها در هفت مسابقه برای منچستر یونایتد به زمین رفت و یک بار موفق به گلزنی شد.

باشگاه لس‌آنجلس گلکسی که بیشترین عنوان قهرمانی را در لیگ حرفه ای آمریکای شمالی موسوم به ام ال اس در کارنامه دارد پیش از این با مطرح شدن احتمال جدایی زلاتان از منچستر از به خدمت گرفت قریب الوقوع وی خبر داده بود.

این باشگاه آمریکایی معمولا بازیکنان سرشناس جهان فوتبال را که آخرین سالهای دوران حرفه ای خود را می گذرانند، جذب می کند. پیش از این ستاره هایی چون دیوید بکام، استیون جرارد و رابی کین در سالهای پایانی دوران بازیگری خود به عضویت لس‌آنجلس گلکسی درآمده بودند.

رسانه های آمریکایی به نقل از منابع نزدیک به باشگاه لس آنجلس گلکسی اعلام کرده اند که قرار داد ابراهیموویچ دو ساله است و وی بالاترین دستمزد مجاز سالانه در این لیگ حرفه ای یعنی ۱.۵ میلیون دلار را به جیب خواهد زد.