زلاتان عذرخواهی کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
زلاتان عذرخواهی کرد

زلاتان ابراهیموویچ، ستاره جنجالی باشگاه پاری سن ژرمن به دلیل «توهین» به کشوری که در آن فوتبال بازی می کند، خبرساز شد.

مهاجم سوئدی پاری سن ژرمن پس از باخت سه بر دوی تیمش مقابل بوردو، گفت: «تا به حال داوری ای بدین شکل در این کشور «مزخرف» ندیده بوده است».

سخنانی که واکنش منفی ورزشی ها و سیاسیون فرانسه، از جمله مارین لوپن، رهبر حزب راستگرای جبهه ملی را نیز در پی داشت.

خانم لوپن در واکنش به این اظهارات گفت: «آنهایی که فرانسه را کشوری مزخرف می دانند می توانند بروند. راه حلی از این ساده تر وجود ندارد.»

اما واکنش زلاتان ابراهیموویچ هم
جالب بود. او در گفتگو با شبکه اختصاصی باشگاه گفت: «اول از همه منظورم این نبوده. من آن جملات را در حین عصبانیت گفتم و از این بابت از همه کسانی که بهشان برخورده یا از حرفهای من سوء برداشت کرده اند عذرخواهی می کنم. مشکلی بابت عذرخواهی ندارم. از همان روز اولی که به فرانسه آمده ام اوقات خوبی داشته ام و خواهم داشت. بنابراین مسئله را پیچیده نکنید ما درباره فوتبال حرف می زنیم و اجازه دهید که صحبت های ما فقط حول محور فوتبال باقی بماند.»

کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال فرانسه در جلسه پنجشنبه خود در مورد تنبیه احتمالی ستاره سوئدی پایتخت نشینان تصمیم خواهد گرفت.

این درحالیست که پاری سن ژرمن پنجم آوریل در دیداری سرنوشت ساز با المپیک مارسی روبرو خواهد شد و غیبت زلاتان در این بازی می تواند در نتیجه آن تاثیرگذار باشد.

او چهارشنبه شب هم پس از گرفتن کارت قرمز در بازی تیمش مقابل چلسی (لیگ قهرمانان اروپا) بازیکنان چلسی را «جمعی بچه» توصیف کرد که با جمع شدن دور داور، موجبات اخراج شدنش را فراهم کرده اند.