کشف گور دسته‌جمعی؛ ناکامی ۴ ساله برای یافتن ۳۹ کارگر ساختمانی

شهر موصل عراق پس از خروج نیروهای داعش
شهر موصل عراق پس از خروج نیروهای داعش Copyright عکس: رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با تایید تطابق دی ان ای اجساد کشف شده در یک گور دسته جمعی در موصل، کشته شدن ۳۹ کارگر هندی در بند داعش مسجل شد.

آگهی

وزارت خارجه هند مرگ ۳۹ کارگر ساختمانی هندی را که توسط نیروهای داعش در عراق ربوده شده بودند، تایید کرد.

وزیر خارجه هند، خانم سوشما سواراج، روز سه شنبه اعلام کرد که متاسفانه دی ان ای ۳۸ کارگر ربوده شده دارای تابعیت هندی با اجساد کشف شده در یک گور دسته جمعی مطابقت دارد.

این در حالی است که از سال ۲۰۱۴ میلادی و از زمان ربایش این کارگران توسط داعش و در شهر موصل دولت هند همواره ادعا می‌کرد که این افراد زنده هستند. البته در این مدت دولت هند تلاش‌های گسترده و طولانی مدتی را برای آزادی آنها از بند نیروهای داعش انجام داد. حتی پس از خروج نیروهای داعش از شهر موصل عراق، جستجوی دولت هند برای یافتن آنها تشدید شد.

بیشتر بخوانید:داعش همچنان در عراق آدم می کشد

دولت هند طی سال‌های اخیر همواره در زمینه تلاش برای آزادی شهروندان دربند خود فعال بوده است و حتی در سال ۲۰۱۴ میلادی موفق شد، ۴۶ پرستار هندی گروگان گرفته شده توسط نیروهای داعش در عراق را حدود یک هفته پس از گروگانگیری آزاد کند.

در پی این رخداد، دولت هند در سال ۲۰۱۴ میلادی از شهروندان خود خواسته بود که به عراق سفر نکنند و از آن دسته از شهروندان این کشور که در عراق به سر می‌بردند، خواسته بود که این کشور را ترک کنند.

بر این اساس هنوز جامعه هند نسبت به آزادی ۳۹ کارگر ساختمانی دربند نیز امیدوار بود. پیش از این و در سال گذشته نیز وزیر خارجه هند تاکید کرده بود که هنوز شواهدی مبنی بر کشته شدن کارگران ربوده شده توسط نیروهای داعش به دست نیاورده است.

اما تاکید روز سه‌شنبه خانم سواراج مبنی بر کشته شدن کارگران ساختمانی این کشور موجی از اندوه را در میان شهروندان هندی به راه انداخته است و در شبکه‌های اجتماعی و حتی حساب‌های توئیتر مقام‌های ارشد هندی بازتاب یافته است.

به کانال تلگرام یورنیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پایان گرفتاری ۱۷ روزه؛ امدادگران هندی تمام ۴۱ کارگر محبوس در تونل را نجات دادند

۱۴ متر تا رهایی و زندگی؛ امدادگران به کارگران هندی محبوس در تونل نزدیک‌تر شدند

سخت‌ترین کار دنیا چیست؟