Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

احمدی‌نژاد آماده افشای «مراودات کاری» با سردار قاسم سلیمانی

ایرنا
ایرنا
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

احمدی‌نژاد می‌گوید اگر وجهی پرداخت شده‌ است باید معلوم شود که به چه دلیل و از کدام محل به آقای بقایی در زمانی‌ که ایشان فاقد مسئولیت دولتی بوده‌است، چنین مبلغی پرداخت شده‌ است و اگر پرداخت نشده‌ است چرا آقای سلیمانی و همکارانش در برابر این «ادعا و ظلم فاحش» سکوت کرده‌اند.

آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهور سابق ایران در نامه‌ای که متن آن امروز شنبه ۲۶ اسفند در سایت «دولت بهار» منتشر شد تهدید کرد که آماده افشای «مراودات کاری‌» خود با سردار قاسم سلیمانی است. او اعلام کرد که نامه‌‌های قبلی‌اش خطاب به سلیمانی بی‌پاسخ مانده‌ است.

احمدی‌نژاد در این نامه از وضعیت حمید بقایی در زندان انتقاد کرده‌ و نوشته‌ است که او در زندان در اعتصاب غذا به سر‌می‌برد. رییس جمهور پیشین ایران دو حالت را درباره اتهام بقایی در رابطه با اختلاس بخشی از ۳.۵ میلیون یورو پولی که ادعا می‌شود سپاه قدس برای کمک به سران کشورها‌ی آفریقایی در اختیار او قرار داده‌اند، مطرح می‌کند.

محمود احمدی‌نژاد می‌نویسد که یا سلیمانی و زیرمجموعه‌اش وجهی به بقایی پرداخت کرده‌اند، یا این ادعا کذب است. وی در ادامه می‌پرسد که اگر وجهی پرداخت شده‌ باید معلوم شود که به چه دلیل و از کدام محل به آقای بقایی در زمانی‌ که ایشان فاقد مسئولیت دولتی بوده‌، چنین مبلغی پرداخت شده‌ است و اگر پرداخت نشده‌ است چرا آقای سلیمانی و همکارانش در برابر این «ادعا و ظلم فاحش» سکوت کرده‌اند.

تصویر نامه پیشین احمدی‌نژاد به سردار سلیمانی

بیشتر بخوانید: نقش قوه قضاییه در شکل گیری فسادهای بزرگ از زبان محمود احمدی نژاد

رییس جهمور سابق ایران از سکوت آقای سلیمانی «در برابر ظلم بزرگ در کشور خودتان» انتقاد کرده‌است و نوشته است:«این سکوت وقتی صورت می‌گیرد که جنابعالی برای مقابله با ظلم در سوریه و دیگر مناطق، فداکاری‌ها کرده اید».

آقای احمدی‌نژاد در انتهای نامه با اشاره به نامه چند روز پیش‌اش در جهت افشای «مراودات کاری» بین خود و سردار سلیمانی اعلام آمادگی کرده‌است. نامه قبلی آقای احمدی‌نژاد که تاریخ ۲۱ اسفند را در زیر امضاء دارد، لحن ملایم‌تر و غیر‌مستقیمی داشت. در این نامه احمدنژاد به سردار سلیمانی می‌نویسد:«حداقل انتظار این است که بنده و شما ، نه برای حفظ خود و خوشنودی اصحاب قدرت ، بلکه برای رضای خداوند حکیم دانا، به گونه ای عمل نمائیم که شریک این ظلم بزرگ تلقی نشویم».

تکذیب سخنگوی سپاه

از سوی دیگر در پایگاه خبری دولت بهار، وابسته به احمدی‌نژاد، یک فایل صوتی از گفتگویی با سردار رمضان شریف، سخنگوی سپاه را منتشر کرد. این مسئول سپاه در فایل یاد شده محاکمه شدن بقایی را به خاطر اختلاس ۳.۵ میلیون یورویی تکذیب می‌کند و اذعان می‌دارد که افشای پرونده اختلاس به منظور «فرافکنی در افکار عمومی» است. آقای رمضان‌ شریف همچنین تاکید می‌کند که نیروی قدس «هیچ‌گونه ارتباطی» با بقایی نداشته‌ است.

بیشتر بخوانید:

رحیم مشائی حکم حمید بقایی را در مقابل سفارت بریتانیا آتش زد

انتقاد تند احمدی‌نژاد از حبس بقایی: پیشانی سفیدان فساد دولت پاک را متهم می‌کنند

۶۳ سال زندان برای حمیدرضا بقایی

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

احمدی‌نژاد خطاب به خامنه‌ای: رئیس قوه قضاییه را برکنار و انتخابات زود هنگام برگزار کنید

وکیل حمید بقایی: موکل من علیه دادستان تهران شکایت می‌کند

حمید بقایی پس از آزادی از زندان قوه قضائیه را دروغگو خواند