حمید بقایی پس از آزادی از زندان قوه قضائیه را دروغگو خواند

حمید بقایی پس از آزادی از زندان قوه قضائیه را دروغگو خواند
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

حمیدرضا بقایی شامگاه چهارشنبه در پخش زنده اینستاگرامی مراسم آزادی و استقبال خود با حمله به قوه قضائیه، اظهارات محسنی اژه ای درباره خود را دروغ توصیف کرد و سخنگوی قوه قضائیه را دروغگو خواند و گفت: « آقای اژه ای مانند زمانی که وزیر اطلاعات بود و دروغ می گفت، الان هم دروغ می گوید.»

این سخنان در حالی بیان شد که محسنی اژه ای پیشتر گفته بود خود آقای بقایی مایل به انتقال به بند عمومی نبوده است.

سخنگوی قوه قضائیه درباره #سوئیت محل بازداشت #بقایی ؛ سوئیت با نور خورشید ،یخچال، تلویزیون و‌ سایرامکانات !!
با درخواست کتبی خود #حمیدبقاییpic.twitter.com/Z9lYx8o5Ds

— اردوان سیجانی (@ardavan_sijani) July 16, 2017

وی همچنین گفت که در زندان با شخصی هم سلولی بوده که ۱۳ ماه بدون تفهیم اتهام در بازداشت بسر می برده است و به وی اجازه ملاقات و تماس با خانواده را نمی دادند. آقای بقایی در پاسخ به سوال اطرافیان درمورد مشخصات این فرد گفت که اسم او را نمی داند.

حمید #بقایی: برید #زندان ها رو بببینید…انقلاب کردیم یکعده فاسد مثل اینها بیان سر کار؟ #اژه‌ای دروغ میگه همونجورکه در #وزارت_اطلاعات میگفت! pic.twitter.com/VnMFpmpQof

— Vahid Online (@Vahid) July 26, 2017

حمید رضا بقایی با انتقاد از «ظلم در قوه قضائیه» افزود: «ما انقلاب نکردیم تا یک عده فاسد سر کار بیایند.» وی افزود که از بازپرس خود شنیده بود که حسین فریدون برادر حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران بزودی به دلیل دریافت رشوه ۶۰ میلیارد تومانی از فردی برای انتصاب وی به سمت هیات مدیره بانک ملت بازداشت خواهد شد.

در بازگشت از زندان، محمود احمدی نژاد، اسفندیار رحیم مشایی و چند تن از نزدیکان وهواداران وی در مقابل منزل آقای بقایی به استقبال او رفتند.

ویدئوی این مراسم استقبال از حساب اینستاگرامی اسفندیار رحیم مشایی بصورت زنده پخش شد.

حمیدرضا بقایی، معاون رئیس جمهور در دولت محمود احمدی نژاد که بخاطر اتهامات مالی بازداشت شده بود، شب گذشته با تامین وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد. به گزارش وبسایت دولت بهار این وثیقه توسط هواداران مردمی محمود احمدی نژاد تامین شده است.

روز سوم مرداد سایت های نزدیک به محمود احمدی نژاد گزارش کردند که آقای بقایی به دلیل ۱۶ روز اعتصاب غذا و وخامت به بیمارستان بقیه الله منتقل شده بود. آقای احمدی نژاد نیز با حضور در بیمارستان خواستار ملاقات با حمید بقایی شد؛ درخواستی که از سوی مقامات قضایی پذیرفته نشد.

در ویدئوی استقبال از حمید رضا بقایی، وی می گوید که پس از رفتن محمود احمدی نژاد، رئیس و کادر بیمارستان نزد وی رفته و از بابت این اتفاق عذرخواهی کرده اند.

روز پنجنشنبه حمیدرضا تقی‌پور، رئیس بیمارستان بقیه‌الله در مصاحبه ای با تکذیب اظهارات آقای بقایی گفت: «من فقط به‌عنوان کادر درمانی بیمارستان از وی عیادت کردم و مسائل قضایی حمید بقایی به بیمارستان مربوط نمی شود و… هرگونه اظهارات در این خصوص کاملا کذب است.»

از سوی دیگر جعفری دولت آبادی، دادستان تهران روز پنجشنبه با تکذیب سخنان بقایی در مورد زندانی هم سلولی اش گفت که زندانی مذکور در زمان بازداشت از امکان ملاقات و خدمات پزشکی برخوردار بوده است. دادستان تهران اعلام کرد که بازپرس پرونده حمید بقایی موضوع برادر رئیس جمهور را نیز تکذیب کرده . وی همچنین افزود که ادعای در انفرادی بودن آقای بقایی در بند ۲۰۹ درست نیست.

آقای دولت‌آبادی اعلام کرد حمیدرضا بقایی به دلیل اظهارات اخیرش با اتهامات جدید مجدداً تحت تعقیب قضایی قرار گرفته و پرونده قبلی وی به زودی با صدور کیفرخواست به دادگاه ارسال خواهد شد.

حمید بقایی یک سال و نیم پیش نیز بازداشت و پس از هفت ماه با قید کفالت آزاد شده بود.

هجدهم تیرماه، علی اکبر جوانفکر، مشاور رسانه ای محمود احمدی نژاد در زمان ریاست جمهوری اعلام کرده بود که حمید بقایی این‌بار به دلیل ناتوانی در تامین وثیقه ۵۰ میلیارد تومانی مجددا بازداشت شده است. وی در مصاحبه با وبسایت دولت بهار گفته بود که با این ادعا که ممکن است آقای بقایی را احضار کنند و او در دادسرا حاضر نشود، قرار کفالت را تغییر داده و برای او وثیقه ۵۰ میلیاردی تعیین کردند. به گفته آقای جوانفکر، به دلیل غیرممکن بودن تامین چنین وثیقه ای، بازپرس حکم بازداشت آقای بقایی را صادر کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمیدرضا بقایی از بیمارستان به زندان بازگردانده می شود

احمدی‌نژاد آماده افشای «مراودات کاری» با سردار قاسم سلیمانی

حمید بقایی از زندان آزاد شد