حمید بقایی از زندان آزاد شد

حمید بقایی از زندان آزاد شد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
آگهی

به گزارش سایت «دولت بهار»، حمید بقایی معاون اجرایی رئیس جمهور سابق ایران که از زندان به بیمارستان بقیه‌الله منتقل شده بود، بعد از ظهر روز چهارشنبه ۴ مردادماه با تامین وثیقه ۲۰ میلیارد تومانی تعیین شده از سوی دستگاه قضایی آزاد شد.

همسر آقای بقایی و نیز محمود احمدی نژاد که سه‌شنبه شب برای عیادت از او به بیمارستان مراجعه کرده بودند، اجازه ملاقات و گفتگوی تلفنی با او را نیافتند.

بنا به همین گزارش آقای بقایی روز چهارشنبه با امتناع از پذیرش درمان، بیمارستان را ترک و به زندان اوین بازگشته بود. علی اکبر جوانفکر مشاور سابق احمدی نژاد گفته بود که علت انتقال حمید بقایی از زندان به بیمارستان اعتصاب غذای او بوده است.

به نوشته سایت دولت بهار بامداد چهارشنبه همسر حمید بقایی در بیانیه‌ای گفته بود چنانچه قوه قضائیه قصد همراهی در تایید وثیقه و آزادی آقای بقایی را دارد بدون تعلل و وقت کشی کار را انجام دهد. او به نقل از آقای بقایی اضافه کرده «در صورتیکه روند مراحل آزادی ایشان تا ساعت ۱۲ امروز چهارشنبه ۴ مرداد ۹۶ انجام نشود ایشان از تودیع وثیقه امتناع نموده ضمن باز پس گیری وثیقه به اعتصاب خشک ادامه خواهند داد.»

سایت دولت بهار نوشته است ۲۰ میلیارد تومان وثیقه لازم برای آزادی حمید بقایی را هواداران مردمی محمود احمدی نژاد تامین کرده‌اند.

بنا به اعلام سخنگوی قوه قضایی دلیل حکم بازداشت حمید بقایی که در ۱۸ خردادماه صادر شد، برخی اتهامات مالی بوده است. محمود احمدی نژاد این اتهامات را کذب محض و توجیهی برای بازداشت آقای بقایی دانسته بود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

عفو‌بین‌الملل گزارش سال ۲۰۲۳ را در خصوص خشونت، سرکوب، سلب آزادی‌ها و نقض حقوق بشر در ایران منتشر کرد

محسن سازگارا به یورونیوز: درگیری نظامی با اسرائیل به سود خامنه‌ای تمام نخواهد شد

میزان هزینه‌های نظامی ایران در سال ۲۰۲۳؛ چهارم در خاورمیانه و بیست و ششم در دنیا