هنرمند سوری موشک‌ها را به اثر هنری تبدیل می‌کند

هنرمند سوری موشک‌ها را به اثر هنری تبدیل می‌کند
Copyright  Facebook/Akram Abu al-Fawz
Copyright  Facebook/Akram Abu al-Fawz
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این هنرمند ۳۸ ساله که پدر سه کودک است، مهمات و ادوات جنگی استفاده شده را جمع‌ آوری می‌کند تا آن‌ها را تبدیل به مجسمه‌های جذاب یا اثرهای هنری خاص کند.

آگهی

اکرم الفوز هنرمند سوری که ساکن غوطه شرقی است، بمب‌ها و موشک‌هایی را که روی این شهر آوار می‌شود تبدیل به اثر هنری می‌کند.

این هنرمند ۳۸ ساله که پدر سه کودک است، مهمات و ادوات جنگی استفاده شده را جمع‌ آوری می‌کند تا آن‌ها را تبدیل به مجسمه‌های جذاب یا اثرهای هنری خاص کند. او می‌خواهد با این کار صدای آن دسته از شهروندان سوریه باشد که مورد ظلم رژیم بشار اسد قرار گرفته‌اند.

وی از اثرهای هنری خود عکس می‌گیرد و روی فیس‌بوک منتشر می‌کند به طوریکه صفحه فیس‌بوک او مخاطبان جهانی پیدا کرده است.

اکرم می‌گوید که وقتی کودک بود استعدادی ذاتی در نقاشی کردن داشت. اما بعدها برای امرار معاش به کار خرید و فروش تلفن همراه روی آورد و البته از استعداد نقاشی خود در ساخت وسایل دکوری خانه و نقاشی روی شیشه استفاده می‌کرد.

اما بعد از شدت گرفتن جنگ‌ داخلی سوریه ، او بار دیگر در سال ۲۰۱۴ به نقاشی روی آورد و روی مهمات جنگی هنر خود را تصویر کرد.

او به یورونیوز می‌گوید:« زندگی‌ای که ما داریم انسانی نیست. اغلب وقت‌ها در پناهگاه‌هایی بدون نور بسر می‌بریم و این نوع زندگی با زندگی انسانی مطابقت ندارد.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دوچرخه‌ساز سنگالی از دوچرخه‌های قراضه اثر هنری می‌سازد

هنر بازل؛ حضور گالری ایرانی در بزرگترین نمایشگاه هنر معاصر در آسیا

چشم از دست رفته کودک سوری؛ نماد دفاع از غیرنظامیان سوریه