جودو؛ گرند پری مراکش با معرفی برگزیدگان اوزان سنگین پایان یافت

روز پایانی تورنمنت جودو گرند پری مراکش با درخشش ورزشکاران روس همراه بود
روز پایانی تورنمنت جودو گرند پری مراکش با درخشش ورزشکاران روس همراه بود
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

کریل دنیسوف روس ضمن قهرمانی در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را از آن خود کرد.

آگهی

سومین و آخرین روز از رقابت های جودوی گرند پری مراکش با درخشش کریل دنیسوف روس همراه بود که موفق شد عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را به خود اختصاص دهد. دنیسوف که پس از غلبه بر حریفانی از ترکمنستان و آلمان راهی دیدار پایانی شده بود در فینال، جورجه فونسکای پرتغالی، دارنده مدال برنز گرند اسلم دوسلدورف را با دو وازاری و امتیاز ایپون شکست داد و قهرمان شد.

کریل دنیسوف پس از کسب مدال طلا گفت: «بی شک وقتی پیروز می شوید احساس خوبی دارید، من هم خوشحالم و از حضور در اینجا بسیار لذت بردم. ما در کازابلانکا تمرین کردیم و اینجا در اگادیر مسابقه دادیم. از هوای خوب و آفتاب لذت بردیم و کسب قهرمانی در این شرایط فوق العاده است.»

طلای سنگین ترین وزن زنان به جودوکار اوکراینی رسید

در وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان، ورزشکاری از کشور اوکراین به قهرمانی دست یافت. یلزاوتا کالانینا، جودوکار اوکراینی و صاحب مدال برنز گرند اسلم باکو در سال گذشته، در فینال این وزن آناماری ولنسک، حریفی از اسلوونی را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و برای نخستین بار صاحب مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو شد.

دومین طلای روسیه در روز پایانی

در دسته منهای ۹۰ کیلوگرم مردان عنوان قهرمانی به خوسن خالمورزایف روس رسید. ورزشکار روس که قهرمانی در گرند پری هوهوت در سال ۲۰۱۷ را در کارنامه دارد در فینال از سد سیریل گروش کلاوس، حریف سوئیسی خود گذشت و صاحب گردن آویز طلا شد.

دو جودوکار طلایی آلمان

اما در رقابت های وزن منهای ۷۸ زنان و به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم مردان دو ورزشکار آلمانی مدال طلا را از آن خود کردند.

مایک زیش، دارنده عنوان نخست رقابت های اروپایی اوپن مینسک در سال ۲۰۱۵ با غلبه بر آناستازیا تورچین اوکراینی که با امتیاز ایپون بدست آمد بر سکوی نخست وزن منهای ۷۸ کیلوگرم زنان ایستاد.

یوهانس فرای هموطن وی نیز که مدال نقره رقابت های اروپایی اوپن رم در سال گذشته را در کارنامه دارد در فینال وزن به اضافه ۱۰۰ کیلوگرم با برتری مقابل آتون کریووبوکوف روس به نخستین مدال طلای رقابت های تور جهانی جودو دست یافت. اولکساندر گوردینکو و نبیل زلاق، دو ورزشکار اوکراینی و فرانسوی مدال های برنز این وزن کسب کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ مدال نقره جواد محجوب در روز پایانی گرند پری تفلیس

جودو؛ سعید مولایی مدال طلای تورنمنت گرند اسلم دوسلدورف را بر گردن آویخت

چگونه از شر رژیم‌های غذایی سخت و غیراصولی خلاص شویم و به تناسب اندام برسیم؟