لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس با پیروزی برابر الوصل به صدر جدول رسید

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
لیگ قهرمانان آسیا؛ پرسپولیس با پیروزی برابر الوصل به صدر جدول رسید

تیم پرسپولیس روز دوشنبه در سومین مسابقه آسیایی خود موفق شد الوصل امارات را با نتیجه ۲ بر صفر شکست دهد و به صدر جدول این رقابت ها صعود کند.

در این مسابقه که با حضور بیش از سی هزار تماشاگر در استادیوم آزادی برگزار شد، تیم پرسپولیس با ارائه یک بازی برتر نسبت به حریف دومین پیروزی در مرحله گروهی را به نام خود ثبت کرد تا با توجه به شکست تیم السد در ازبکستان با ۶ امتیاز و تفاضل گل بهتر نسبت به تیم قطری مکان نخست جدول گروه C را از آن خود کند.

شاگردان برانکو ایوانکویچ که در ابتدای مسابقه همچنان متاثر از باخت در دربی تهران از شادابی و کیفیت همیشگی به دور بودند برغم در اختیار داشتن کنترل بازی موفق به خلق موقعیت مقابل دروازه حریف نشدند.

پرسپولیس اما با گذشت سی دقیقه از نیمه نخست به تدریج بر شدت حملات خود افزود و در دقیقه ۳۵ موفق شد از روی تاکتیک پرتاب بلند اوت به گل برسد. فرشاد احمد زاده، بازیکن میانی پرسپولیس که به دلیل عملکرد ضعیف در دربی هدف انتقادهای بی شمار هواداران قرار گرفته بود توپ حاصل از این پرتاب اوت را با ضربه ای دقیق و تماشایی به تور دروازه میهمان دوخت تا هم فشار را از روی تیم بردارد و هم کیفیت و انگیزه خود را به رخ تماشاگران بکشد.

گل دوم پرسپولیس در این دیدار پنج دقیقه بعد و از روی ضربه پنالتی به ثمر رسید. علی علیپور، بهترین گلزن این فصل پرسپولیس و لیگ برتر ایران با خطا درون محوطه جریمه سرنگون شد و خود نیز این ضربه پنالتی را به گل تبدیل کرد.

مسابقه در نهایت با همین دو گل به نفع پرسپولیس به پایان رسید تا سرخ پوشان در آخرین مسابقه خانگی در سال ۹۶ طعم شیرین پیروزی را به همراه هواداران خود تجربه کنند.