دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده توسط بوکوحرام را منتشر کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
 دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده توسط بوکوحرام را منتشر کرد

در پی ربوده شدن دانش آموزان دختر یک مدرسه توسط گروه اسلامگرای بوکوحرام در هفته گذشته، روز چهارشنبه دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده را منتشر کرد.

برخی از این دختران ۱۱ سال سن دارند و دختران ربوده شده در مجموع در گروه سنی بین ۱۱ تا ۱۹ سال هستند.

هلیکوپترها و هواپیمای دولتی در حال گشت زدن در مناطقی هستند که گمان می‌رود دختران در آنجا نگهداری می‌شوند تا شاید بتوانند ردی از آنها پیدا کنند.

مدرسه مورد حمله بوکوحرام در شهر داپچی در شمال شرقی نیجریه در ۲۷۵ کیلومتری شعر جیبوک واقع است، جایی که گروه بوکوحرام در سال ۲۰۱۴ اقدام به ربودن ۳۰۰ دختر دانش آموز کرد. برای آزاد کردن این دختران ماه‌ها مذاکراه صورت گرفت و با این وجود هنوز سرنوشت حدود ۱۰۰ تن از این دختران مشخص نشده است.

بیشتر بخوانید:

پدر یکی از دختران با انتقاد از دولت نیجریه می گوید که قبل از ربودن دخترانمان هیچ کس به امنیت اینجا فکر نمی کرد اما الان شهر پر شده است از نیروهای امنیتی.

محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه این واقعه را «مصیبت ملی» نامیده است و به خانواده های این دختران قول داده است که دخترانشان را بازخواهد گرداند.

رئیس جمهوری نیجریه گفت:‌ «متاسفیم که این اتفاق افتاده است ما در این اندوه و درد با شما شریکیم. من به شما اطمینان می دهم که نیروهای نظامی ما آنها را پیدا خواهند کرد و تمام دختران ربوده شده را سالم به خانه باز می گردانند.»

مقامات دولتی نیجریه همچنین گفته اند برای مدارس ایالت یوب، تدابیر امنیتی بیشتری در نظر می گیرند.

گروه بوکوحرام یک گروه اسلامگرای افراطی است که بدنبال استقرار قوانین شریعت در شمال نیجریه و بخش هایی از چاد، نیجر و شمال کامرون است. این گروه تاکنون ۲۰ هزار نفر را کشته و ۲ میلیون نفر را مجبور کرده تا از خانه و کاشانه شان فرار کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید