Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده توسط بوکوحرام را منتشر کرد

 دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده توسط بوکوحرام را منتشر کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی از این دختران ۱۱ سال سن دارند و دختران ربوده شده در گروه سنی بین ۱۱ تا ۱۹ سال هستند.

آگهی

در پی ربوده شدن دانش آموزان دختر یک مدرسه توسط گروه اسلامگرای بوکوحرام در هفته گذشته، روز چهارشنبه دولت نیجریه اسامی ۱۱۰ دختر ربوده شده را منتشر کرد.

برخی از این دختران ۱۱ سال سن دارند و دختران ربوده شده در مجموع در گروه سنی بین ۱۱ تا ۱۹ سال هستند.

هلیکوپترها و هواپیمای دولتی در حال گشت زدن در مناطقی هستند که گمان می‌رود دختران در آنجا نگهداری می‌شوند تا شاید بتوانند ردی از آنها پیدا کنند.

مدرسه مورد حمله بوکوحرام در شهر داپچی در شمال شرقی نیجریه در ۲۷۵ کیلومتری شعر جیبوک واقع است، جایی که گروه بوکوحرام در سال ۲۰۱۴ اقدام به ربودن ۳۰۰ دختر دانش آموز کرد. برای آزاد کردن این دختران ماه‌ها مذاکراه صورت گرفت و با این وجود هنوز سرنوشت حدود ۱۰۰ تن از این دختران مشخص نشده است.

بیشتر بخوانید:

پدر یکی از دختران با انتقاد از دولت نیجریه می گوید که قبل از ربودن دخترانمان هیچ کس به امنیت اینجا فکر نمی کرد اما الان شهر پر شده است از نیروهای امنیتی.

محمدو بوهاری، رئیس جمهوری نیجریه این واقعه را «مصیبت ملی» نامیده است و به خانواده های این دختران قول داده است که دخترانشان را بازخواهد گرداند.

رئیس جمهوری نیجریه گفت:‌ «متاسفیم که این اتفاق افتاده است ما در این اندوه و درد با شما شریکیم. من به شما اطمینان می دهم که نیروهای نظامی ما آنها را پیدا خواهند کرد و تمام دختران ربوده شده را سالم به خانه باز می گردانند.»

مقامات دولتی نیجریه همچنین گفته اند برای مدارس ایالت یوب، تدابیر امنیتی بیشتری در نظر می گیرند.

گروه بوکوحرام یک گروه اسلامگرای افراطی است که بدنبال استقرار قوانین شریعت در شمال نیجریه و بخش هایی از چاد، نیجر و شمال کامرون است. این گروه تاکنون ۲۰ هزار نفر را کشته و ۲ میلیون نفر را مجبور کرده تا از خانه و کاشانه شان فرار کنند.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بوکوحرام ۸۲ دختر نیجریه‌ای ربوده شده را آزاد کرد

سرنوشت مبهم ۲۱۹ دختر ربوده شده توسط بوکوحرام

نیروهای امنیتی نیجریه عملیات نجات یکی از گسترده‌ترین آدم‌ربایی‌های این کشور را آغاز کردند