Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ شکست قهرمان المپیک در روز پایانی تورنمنت دوسلدورف

جودو؛ شکست قهرمان المپیک در روز پایانی تورنمنت دوسلدورف
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

میخائیل ایگولینکوف روس با غلبه بر ماشو باکر، جودوکار ژاپنی و قهرمان بازیهای المپیک ریو عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را از آن خود کرد.

آگهی

ماشو باکر، جودوکار ژاپنی و قهرمان بازیهای المپیک ریو در سومین روز از تورنمنت گرند اسلم دوسلدورف به روی تشک رفت. باکر در بازگشت به رقابت های تور جهانی جودو چهره ای قابل قبول از خود ارائه کرد و موفق شد به فینال وزن منهای ۹۰ کیلوگرم مردان راه یابد. اما جودوکار ژاپنی در دیدار پایانی توفیق چندانی نداشت و در نهایت با امتیاز وازاری مقابل میخائیل ایگولینکوف روس نتیجه را واگذار کرد. جودوکار روس که عنوان بهترین ورزشکار مرد روز پایانی را از آن خود کرد، نشان داد با عملکرد خوب می توان حتی مقابل قهرمان المپیک هم به پیروزی رسید.

میخائیل ایگولینکوف پس از کسب مدال طلا گفت: «باکر جودوکاری بزرگ و قهرمان المپیک است. اما عنوان دار بودن او در بازیهای المپیک هراسی در من ایجاد نکرد. من سعی کردم تمام توانم را در این مبارزه خرج کنم و از این بابت خوشحالم. این شیوه من در همه مسابقات است که بهترین عملکرد را ارائه کنم. برایم فرقی نمی کند که حریف قهرمان المپیک و یا جهان باشد. در کل از کسب نتیجه بسیار خوشحالم.»

بهترین ورزشکار زن

سارا آساهینا، قهرمان جهان در رقابت های وزن آزاد، نخستین جودوکار زن روز پایانی بود که موفق شد نخستین مدال طلای سال جاری رقابت ها را در کارنامه اش ثبت کند. جودوکار ژاپنی در فینال وزن به اضافه ۷۸ کیلوگرم زنان با امتیاز ایپون نهال شيخ روحو، حریف تونسی را شکست داد و به مدال طلا رسید.

این قهرمان ژاپنی پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «بسیار خوشحالم زیرا این نخستین مسابقه من در سال ۲۰۱۸ بود. حضور خانواده ام در اینجا برایم قوت قلب بود.»

رتبه یک جهانی برای جودوکار گرجستانی

در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان، وارلان لیپارتلیانی، جودوکار گرجستانی موفق شد با کسب مدال طلا عنوان مرد شماره یک جهان در این وزن را از آن خود کند. او در فینال با امتیاز ایپون بنجامین فلیچر ایرلندی، قهرمان رقابت های گرند اسلم تونس را شکست داد تا برای چهارمین بار در دوسلدورف از سکوی نخست بالا رود. وارلان لیپارتلیانی با نشان دادن قابلیت های بالای خود در سالن مورد تشویق تماشاگران آلمانی قرار گرفت.

آنتونی کارلی، قهرمان سابق بین قاره ای که به دعوت فدراسیون جهانی جودو در این تورنمنت حضور یافته بود مدال لیپارتلیانی را بر گردنش انداخت.

طلای منهای ۷۸ کیلوگرم زنان برای ژاپن

روئیکا ساتو، دیگر جودوکار ژاپنی بود که در وزن منهای ۷۸ کیلوگرم صاحب گردن آویز طلا شد. او پس از غلبه بر ناتالی پاول بریتانیایی در دیدار پایانی این وزن مایرا آگیار، حریف برزیلی خود را با امتیاز ایپون از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست قرار گرفت.

فن برگزیده روز پایانی

اما بهترین فن روز پایانی این تورنمنت را ژورژه فونسکا، جودوکار پرتغالی در دیدار رده بندی وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآورد که امتیاز ایپون را برایش به همراه داشت.

زیبایی و دقت اجرای این فن سبب شد که حتی حریف بلژیکی فونسکا نیز پیروزی در این مبارزه را به وی تبریک بگوید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گرند پری تفلیس؛ عنوان پنجمی برای علیرضا خجسته در روز درخشش جودوکاران کشور میزبان

جودو؛ دو مدال طلا برای ورزشکاران ترکیه در گرند پری اگادیر

جودو؛ رقابت های جایزه بزرگ اگادیر قهرمانان روز نخست خود را شناخت