Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جودو؛ رقابت های جایزه بزرگ اگادیر قهرمانان روز نخست خود را شناخت

جودو؛ رقابت های جایزه بزرگ اگادیر قهرمانان روز نخست خود را شناخت
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عنوان بهترین ورزشکار مرد به آدریان گامباک، جودوکار کشور اسلوونی تعلق گرفت.

آگهی

نخستین روز از رقابت های جودو گرند پری اگادیر در مراکش با معرفی نفرات برگزیده اوزان سبک به کار خود پایان داد.

اِولین چوپ، جودوکار سوئیسی عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست را از آن خود کرد. چوپ که مدال برنز مسابقات بزرگسالان قهرمانی اروپا در سال گذشته را در کارنامه دارد در فینال وزن منهای ۵۲ کیلوگرم با امتیاز ایپون از سد لاریزا آلسکاندرا فلوریان، حریف رومانیایی خود گذشت و بر سکوی نخست ایستاد.

جودو کار سوئیسی پس از کسب نخستین مدال طلای خود در رقابت های تور جهانی جودو گفت: «می دانستم که حریفم چپ گارد است. بدین ترتیب با گرفتن آستین مانع ابتکار عمل او شدم. قصدم این بود که از مبارزه بر روی تاتامی لذت ببرم، برای همین تمام تمرکزم را بر روی آستین او گذاشتم. تا اینکه او فن «سئوی ناگه» را اجرا کرد و من هم با فن پا بدل زدم و با «اوسای کومی» او را در خاک نگه داشتم.»

بهترین ورزشکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد به آدریان گامباک، جودوکار کشور اسلوونی تعلق گرفت. گامباک، دارنده رتبه پنجم بازیهای المپیک تابستانی ریو در رقابت های وزن منهای ۶۶ کیلوگرم با شکست دادن حریفانی از کشور ترکمنستان، اوکراین، فرانسه از مرحله گروهی صعود کرد و در نیمه نهایی با غلبه بر یرلان خاکسیبکوف از کشور قزاقستان به مبارزه پایانی راه یافت.

آدریان گامباک در فینال نیز موفق شد یرلان سریخانوف، دیگر حریف قزاق خود را در رقابت های این وزن با امتیاز وازاری شکست دهد تا ضمن قرار گرفتن بر سکوی نخست پس از سال ۲۰۱۶ باردیگر صاحب گردن آویز طلا شود.

جودوکار اسلوونایی پس از کسب این عنوان احساسش را اینگونه بیان کرد: «فینال مبارزه سختی بود و می دانستم که حریفم بسیار قوی است. حس کردم که از او بسیار آماده تر هستم و از این مسئله به خوبی بهره بردم. می دانستم که دیر یا زود مبارزه را در دست می گیرم و در نهایت در دقیقه نخست وقت طلایی این اتفاق افتاد.»

قهرمانان دیگر اوزان

در وزن منهای ۴۸ کیلوگرم، سبک ترین وزن رقابت های بخش زنان، ایرینا دولگوا از کشور روسیه موفق شد کاترینا کاستا، حریف پرتغالی خود را در دیدار پایانی شکست دهد و به مدال طلا دست یابد.

در وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان، مدال طلا به گوسمن قرقیزباقف از قزاقستان تعلق گرفت که در دیدار پایانی با امتیاز وازاری از سد بکیر اوزلو، حریف ترک خود گذشت.

بهترین فن

اما بهترین فن روز نخست در دیدار رده بندی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم به اجرا درآمد. ایسام باسو، جودوکار جوان مراکشی با اجرای فن زیبای «اوچی ماتا» مقابل یاسین موداتیر، هموطنش برای نخستین بار در رقابت های تور جهانی جودو صاحب مدال شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ شکست قهرمان المپیک در روز پایانی تورنمنت دوسلدورف

نواک جوکوویچ برای دهمین بار قهرمان مسابقات گرنداسلم تنیس ملبورن شد

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید