جودوکار ایرانی نیز با حریف اسرائیلی روبرو نشد

جودوکار ایرانی نیز با حریف اسرائیلی روبرو نشد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جودوکار اسرائیلی بدنبال انصراف دو ورزشکار آمریکایی و ایرانی بدون مبارزه به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کرد.

آگهی

«محمد بریمانلو» عضو تیم ملی جودوی ایران برای این که در مسابقات گرنداسلم آلمان با حریف اسرائیلی روبرو نشود در وزن‌کشی این مسابقات شرکت نکرد.

آقای بریمانلو، جودوکار وزن ۷۳ کیلوگرم، قرار بود جمعه ۴ اسفند (۲۳ فوریه) با جودوکار آمریکایی روبرو شود اما با کناره‌گیری ملی‌پوش آمریکایی به دلایل فنی، وی می‌بایست با حریف بعدی خود، ورزشکار اسرائیلی مسابقه می‌داد.

به گزارش رسانه‌های ایران انصراف محمد بریمانلو «در این رقابت‌ها» علی‌رغم آمادگی حضور در مسابقات نتیجه «تصمیم مسئولان فدراسیون» جودو بوده است.

جودوکار اسرائیلی بدنبال انصراف دو ورزشکار آمریکایی و ایرانی بدون مبارزه به مرحله بعدی رقابت‌ها صعود کرد.

رقابت‌های جودوی گرانداسلم روز جمعه با شرکت ۵۰۰ جودوکار از ۷۱ کشور جهان در شهر دوسلدورف آلمان آغاز شده است. ایران با سه جودوکار در این رقابت‌ها حاضر شده است که اکنون با کنار رفتن محمد بریمانلو، چشم امید جودو و ورزش‌دوستان ایران به دو جودکار دیگر،‌ سعید ملایی در وزن ۸۱ کیلوگرم و جواد محجوب در وزن بیش از ۱۰۰ کیلو گرم دوخته شده است.

آذر ماه سال جاری نیز یک کشتی‌گیر ایرانی برای این که با حریف اسرائیلی خود روبرو نشود به عمد به حریف روس خود باخت. علیرضا کریمی در جریان مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان در لهستان، شانس اصلی مدال طلای ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم بود.

در ویدئویی که از لحظات پایانی بازی علیرضا کریمی با حریفش پخش شده است صدای کادر فنی تیم کشتی ایران شنیده می شد که از او می‌خواستند تا کشتی را به حریف روس ببازد. 

اتحادیه جهانی کشتی علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی را به دلیل باخت عمدی برای جلوگیری از رویارویی با حریف اسرائیلی به مدت شش ماه از حضور در مسابقات محروم کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

با طلاهای کشتی، ایران به رده دهم بازی‌های آسیایی هانژو رسید؛ عموزاد و گنج‌زاده هم طلا می‌گیرند؟

ایران نایب قهرمان مسابقات جهانی کشتی شد؛ عموزاد دومین مدال طلا را به گردن انداخت

قاسمپور و تیم ملی کشتی ایران طلایی شدند؛ امامی برنز جهان را به گردن انداخت