Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جودو؛ ژاپن رکورد دار طلا در نخستین روز گرند اسلم دوسلدورف

جودو؛ ژاپن رکورد دار طلا در نخستین روز گرند اسلم دوسلدورف
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

عنوان بهترین ورزشکار مرد به کنزو تاگاوا از ژاپن تعلق گرفت که در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم از سد گئورگی زانتاراریا، حریف قدرتمند اوکراینی خود گذشت.

آگهی

داریا بیلودید، جودوکار زن اوکراینی در نخستین روز از رقابت گرنداسلم دوسلدورف باز هم خوش درخشید و سومین مدال طلای خود را در رقابت های سال جاری تور جهانی جودو کسب کرد. این جودوکار هفده ساله که با اقتدار به فینال راه یافته بود در دیدار نهایی وزن منهای ۴۸ کیلوگرم زنان با اوا چرنوویسکی حریفی از مجارستان روبرو شد. داریا بیلودید در این مبارزه نیز توانمندتر از حریف ظاهر شد و با اجرای فن زیبای اوچی ماتا امتیاز ایپون را دریافت کرد و به مدال طلا رسید.

جودوکار خوش آتیه اوکراینی که پیش از این در تونس و پاریس دو مدال طلا در کارنامه اش به ثبت رسانده بود سومین مدال طلایی رنگ خود سال جاری خود را در دوسلدورف بر گردن آویخت و عنوان بهترین ورزشکار زن روز نخست این تورنمنت را نیز از آن خود کرد.

بیلودید پس از قرار گرفتن بر سکوی نخست احساسش را اینگونه بیان کرد: «از کسب این مدال طلا بسیار خوشحالم. هنوز در ابتدای سال هستیم و من سعی می کنم همچنان بهترین باشم. این خواسته من است زیرا همیشه در پی برنده شدن هستم.»

بهترین ورزشکار مرد

عنوان بهترین ورزشکار مرد نیز به کنزو تاگاوا از ژاپن تعلق گرفت که در فینال وزن منهای ۶۶ کیلوگرم از سد گئورگی زانتاراریا، حریف قدرتمند اوکراینی خود گذشت. زانتاراریا در مبارزات دور حذفی با عملکردی فوق العاده کلیه حریفان خود را از پیش رو برداشته و به فینال راه یافته بود.

تاگاوا در مبارزه پایانی خود به سختی توانست از حریف امتیاز بگیرد و یک وازاری در وقت های طلایی او را به مدال خوش رنگ این وزن رساند. این جودوکار ژاپنی که در گرند اسلم توکیو ناباورانه از مسابقات حذف شده بود در دوسلدورف بار دیگر به جمع مدعیان بازگشت.

کنزو تاگاوا پس از کسب این مدال گفت: «پس از شکست در گرند اسلم توکیو برای نخستین بار از ترکیب تیم ژاپن کنار رفتم. این پیروزی برایم بسیار خوشحال کننده و تسکین دهنده بود.»

دو طلای دیگر برای ژاپن

آی شیشیمه، جودوکار ژاپنی و قهرمان جهان در وزن ۵۲ کیلوگرم زنان در فینال با غلبه بر کارولینا پینکوفسکا از کشور لهستان صاحب گردن آویز طلا شد.

در رقابت های وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان نیز مدال طلا به ورزشکاری از ژاپن تعلق گرفت. ریوجو ناگایاما در فینال این وزن رابرت مشویدوبادزه را از پیش رو برداشت و بر سکوی نخست ایستاد.

نخستین مدال طلای بریتانیا

نیکودا اسمیت دیویس، جودوکار زن بریتانیایی در فینال وزن منهای ۵۷ کیلوگرم با هدویگ کاراکاس، حریفی از مجارستان روبرو شد. در این مبارزه نفس گیر ابتدا کاراکاس به یک وازاری پیش افتاد اما سپس نوبت به اسمیت دیویس رسید که با دو امتیاز وازاری کار را بر حریف تمام کند و با کسب پنجمین مدال مسابقات گرند اسلم و نخستین مدال طلا در این رقابت ها به رتبه پنجم رده بندی جهانی صعود کند.

بهترین فن روز

بهترین فن روز نخست این تورنمنت نیز در دیدار رده بندی وزن منهای ۶۰ کیلوگرم مردان به اجرا درآمد. اریک تاکاباتاکه، جودوکار برزیلی در این مبارزه با فن زیبای اوچی گاری به مدال برنز این وزن دست یافت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

درخشش هیفومی آبه از ژاپن در اولین روز رقابتهای گراند اسلم «یکاترینبورگ»

جودو؛ سه مدال طلا برای ورزشکاران ژاپنی در روز پایانی تورنمنت پاریس

جودو؛ گرند اسلم ابوظبی با برتری تیمی روسیه به پایان رسید