Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

درخشش هیفومی آبه از ژاپن در اولین روز رقابتهای گراند اسلم «یکاترینبورگ»

درخشش هیفومی آبه از ژاپن در اولین روز رقابتهای گراند اسلم «یکاترینبورگ»
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در رقابتهای زنان نیز تلما مونتیرو از پرتغال خوش درخشید.

آگهی

اولین روز از رقابتهای بین‌المللی جودو گراند اسلم «یکاترینبورگ» که به میزبانی روسیه برگزار می‌شود، با درخشش هیفومی آبه، جودوکار ژاپنی به پایان رسید. قهرمان وزن منهای ۶۶ کیلوگرم جهان به راحتی به مرحلۀ فینال راه یافت.

او در یک چهارم نهایی مقابل حریف روس خود منصور ایسایوف، با اجرای فن «تسوری کومی گوشی» و در نیمه نهایی با یک کنترل زیبا و اجرای «سئویی-ناگه» مقابل دیمیتری مینکو، جودوکار بلاروس به پیروزی رسید.

او در فینال نیز بار دیگر «تسوری کومی گوشی» را اجرا کرد تا یاکوب شامیلوف، جودوکار به نام کشور روسیه را مغلوب خود کند و برسکوی پیروزی بایستد.

هیفومی آبه می‌گوید: «این را می‌دانم که حریف روسم در مرحله فینال جودوکار بسیار قوی است و از سال گذشته پس از آنکه به قهرمانی جهان رسیدم، مسابقاتم را زیر نظر داشته است. پیروزی بر او اعتماد به نفس زیادی به من، برای موفقیت در سال پیش رو داده است.»

در رقابتهای زنان، این تلما مونتیرو بود که خوش درخشید.

این جودوکار پرتغالی که برای سرعت عمل‌های سریعش مشهور است، توانست با شکست دادن «لی ین» از تایوان به کمک فن «توموئه ناگه» و درنهایت وازاری به مدال طلا دست یابد. این پنجمین عنوان قهرمانی او در گراند اسلم از سال ۲۰۱۵ میلادی به اینسو است.

تلما مونتیرو می‌گوید: «واقعا خوشحالم. من تابستان گذشته هم در المپیک شرکت کردم اما احساسی که امروز و اینجا تجربه کردم فوق‌العاده بود. دوست ندارم این احساس را از دست بدهم و خوشحالم که توانستم آنچه را که می‌دانستم در مسابقه اجرا کنم.»

در وزن منهای ۷۳ کیلوگرم تسوگباتار، جودوکار مغولستان صاحب طلای این مسابقات شد.

در منهای ۵۲ کیلوگرم ناتالیا کوزیوتینا، جودوکار روس با شکست دادن اریکا میراندا، حریف برزیلی خود در خانه با فن «سئویی-ناگه» تحسین همگان را برانگیخت. کسب این طلا نیز لحظه‌ای خاطره انگیز برای روس‌های حاضر در سالن ساخت.

در وزن ۴۸ کیلوگرم پاول کرکوف، معاون استاندار سوردلوفسک روسیه مدال طلای ایندو هیرومی، جودوکار زن ژاپنی را به او اعطا کرد.

از لحظه‌های تماشایی مسابقات این روز اجرای «کو سوتو گاری» توسط عبدالله عبدالجلیلوف، جودوکار روس وزن منهای ۶۶ کیلوگرم بود؛ یک حرکت ظریف که حمله‌ای جانانه آن را کامل کرد و مدال برنز را برای او به ارمغان آورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جودو؛ ژاپن رکورد دار طلا در نخستین روز گرند اسلم دوسلدورف

جودو؛ هفت طلا برای ژاپن در نخستین روز تورنمنت توکیو

پرچمدار کاروان ایران اولین «دوپینگی» المپیک پکن؛ ادامه تمرین ستاره ۱۵ساله روس با جود تست مثبت