واکنش محافظه‌کاران به نامه احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: از مهندسی انتخابات ۸۸ تا ناپلئون بناپارت فرضی ایران

واکنش محافظه‌کاران به نامه احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: از مهندسی انتخابات ۸۸ تا  ناپلئون بناپارت فرضی ایران
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نامه محمود احمدی‌‌ نژاد روز دوشنبه برای رهبر ایران ارسال شده است و دیروز چهارشنبه دوم اسفند متن آن منتشر شد. وی در این نامه علاوه بر برگزاری انتخابات و برکناری رئیس قوه قضائیه، خواستار آزادی و منع تعقیب تمام کسانی شد که در سال‌های اخیر به اتهام اعتراض و نقد، مورد پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

آگهی

انتشار نامه محمود احمدی‌نژاد به علی خامنه‌ای، رهبر ایران با واکنش سریع محافظه‌کاران روبرو شد. رئیس جمهوری سابق ایران در این نامه خوساتار برکناری رئیس قوه قضائیه، برگزاری انتخابات زودهنگام مجلس و ریاست جمهوری «بدون مهندسی شورای نگهبان و دخالت نهادهای نظامی و امنیتی» شد.

عباسعلی کدخدایی: باید دید چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟

عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در واکنش به این نامه به شرح وقایع شامگاه انتخابات ریاست جمهوی سال ۸۸ پرداخته و با متهم کردن ضمنی احمدی‌نژاد به مهندسی انتخابات می‌گوید: «باید دید چه کسانی دنبال مهندسی انتخابات بودند؟ شورای نگهبان و یا منهدسی در کسوت مقام اجرایی.»

سخنگوی شورای نگهبان که در زمان انتخابات جنجال برانگیز سال ۸۸ نیز همین مسئولیت را بر عهده داشت می‌گوید:‌ «دوشنبه ۲۵ خرداد ۸۸ بعد از ظهر از دفتر رئیس جمهور وقت اطلاع دادند که آقای رئیس جمهور ساعت ۲۱:۳۰ منتظر شماست. تعجب کردم چون ارتباط و رفت و آمدی نداشتم.» عباسعلی کدخدایی در ادامه می‌نویسد: «به همراه رئیس جمهور به یکی از اتاق‌ها رفتیم. بعد از تعارفات گفت چرا نتیجه انتخابات را اعلام نمی کنید؟ منظور اعلام صحت انتخابات از سوی شورای نگهبان بود. گفتم هنوز شکایت‌ها بررسی نشده است و در زمان دریافت و بررسی شکایات هستیم. قطعا بعد از بررسی شکایات، نتیجه نهایی اعلام خواهد شد. اصرار از ایشان که نتیجه را زودتر اعلام کنید و مقاومت از سوی من مبنی بر اینکه تا زمانی که شکایات رسیدگی نشود، امکان اعلام صحت انتخابات نیست.»

وی با تاکید بر سلامت و قانونی بودن انتخابات‌های سال‌های ۸۸ و ۹۶ افزود که نه نیازمند انتخابات مجدد است و نه همه‌پرسی. آقای کدخدایی در پایان نوشت: «ضرورت ایران امروز همت همه دلسوزان در برخورد با تکفیر، نفاق، انحراف و بر هم زنندگان آرامش و امنیت کشور و شهروندان است.»

بیشتر بخوانید:

محمدعلی رامین: احمدی‌نژاد ناپلئون فرضی ایران است

محمدعلی رامین، مشاور مطبوعاتی محمود احمدی‌نژاد در دولت نهم و معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد در دولت دهم نیز در کانال تلگرامی خود نسبت به نامه محمود احمدی‌نژاد به رهبر ایران واکنش تندی نشان داد.

مشاور سابق احمدی‌نژاد در تیتر مطلب خود نوشت: «فرمان انحلال مجلس، ابطال انتخابات‌ها و برکناری روسای قوا، اولین مطالبه کوتوله سیاسی اسیر شهوت شهرت.»

رامین نوشت: «محموداحمدی نژاد درنامه ای که ابتدا از رسانه‌های صهیونیستی انگلیس و آمریکا منتشر شد، ضمن تشکیک ابلهانه در صداقت بیانات امام خامنه ای (۲۹بهمن۹۶)، خودش را در جایگاه نماینده ملت، قطب ایران، منجی انقلاب و مصلح نظام اسلامی فرض کرده است.»

وی درخواست برکناری رئیس قوه قضائیه توسط احمدی‌نژاد را تقلیدی کور از بیانیه «مسعود رجوی قبل از قیام مسلحانه علیه ملت» و «میرحسین موسوی و مهدی کروبی» علیه دولت خود او دانسته است.

محمدعلی رامین در پایان با «ناپلئون فرضی» خواندن احمدی‌نژاد پیشنهاد می کند: «تمام مدعیان دانایی و توانایی از میان مخالفین نظام «امت-امامت»، بخصوص افراد زیر، در منزل ناپلئون بناپارت فرضی ایران یعنی محمود احمدی‌نژاد جمع بشوند و در حضور یک تیم «روانپزشکی» مورد وثوق جمعی آن‌ها از اروپا و آمریکا، ضمن طرح دیدگاه‌های اصلی خویش، بیانیه مشترکی را برای اصلاح امور مملکت تنظیم و منتشر کنند و به آراء عمومی بگذارند.»

حمید رسایی: احمدی‌نژاد یاور شیطان شده

حمید رسایی، نماینده اصولگرای مجلس نهم، بعداز ظهر روز چهارشنبه در حساب توئیتری خود در واکشن به نامه محمود احمدی‌نژاد نامه وی به رهبر ایران را وقیح خواند و گفت: «یاد ادعاهای وقیحانه میرحسین موسوی ودیگر سران کودتا در انتخابات ۸۸ افتادم.»

وی در ادامه خطاب به هواداران احمدی‌نژاد می‌گوید: «امیدوارم کسانی که مردد بودند یا درتجمعات احمدی نژاد، شعار "یاور رهبر آمد" سرمیدادند، تکلیف شان مشخص وفهمیده باشند که احمدي‌نژاد یاور شیطان شده.»

نامه محمود احمدی‌‌ نژاد روز دوشنبه برای رهبر ایران ارسال شده است و دیروز چهارشنبه دوم اسفند متن آن منتشر شد. وی در این نامه علاوه بر برگزاری انتخابات و برکناری رئیس قوه قضائیه، خواستار آزادی و منع تعقیب تمام کسانی شد که در سال‌های اخیر به اتهام اعتراض و نقد، مورد پیگرد قضایی قرار گرفته‌اند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

توئیت جنجالی احمدی‌نژاد در دهمین سالروز انتخابات ۸۸: پیروزی اراده مردم

رهبر ایران: روابط با شرق و غرب باید تقویت شود

احمدی‌نژاد در دو نامه به رهبر ایران: آزادی به محاق رفته است