Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

توئیت جنجالی احمدی‌نژاد در دهمین سالروز انتخابات ۸۸: پیروزی اراده مردم

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران
محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

برخی کاربران با همرسانی این پست جنجالی نوشته‌اند که گوینده این جملات همان کسی است که بعد از پیروزی در انتخابات، مردم را «خس و خاشاک» نامیده بود.

آگهی

محمود احمدی‌نژاد، رئیس جمهوری پیشین ایران به مناسبت دهمین سالگرد انتخابات ۲۲ خرداد ۸۸ یک پست جنجالی جدید در توئیتر منتشر کرد.

احمدی‌نژاد در صفحه توئیتر خود به زبان انگلیسی نوشت: «۱۲ ژوئن ۲۰۰۹ (۲۲ خرداد ۱۳۸۸) روزی است که در آن اراده مردم، قدرت رسانه و ثروت جناح‌های مختلف سیاسی را شکست داد.»

آقای احمدی‌نژاد در زیر همین پست توئیتری دو تصویر از تجمع هواداران خود در زمان تبلیغات انتخاباتی سال ۸۸ را نیز همرسان کرده است.

واکنش‌ها

ساعتی پس از انتشار این پست در توئیتر در روز چهارشنبه ۲۲ خرداد، کاربران زیادی در شبکه‌های اجتماعی به آن واکنش نشان دادند. به جز برخی از طرفداران محمود احمدی‌نژاد که در زیر پست او کامنت‌هایی مبنی بر همراهی و تأیید گذاشته و حتی اشعاری در تحسین او نوشتند، بیشتر کاربران به این پست واکنش منفی نشان دادند.

برخی کاربران با همرسانی این پست جنجالی نوشته‌اند که گوینده این جملات همان کسی است که بعد از پیروزی در انتخابات مردم را «خس و خاشاک» نامیده بود. احمدی‌نژاد بعد از پیروزی رسمی در انتخابات در روز ۲۴ خرداد ۸۸ در جمع هوادارانش در میدان ولی‌عصر تهران، در واکنش به راهپیمایی‌های عظیمی که در اعتراض به تقلب گسترده انتخاباتی در سراسر کشور برگزار شد، مخالفان خود را «عده‌ای خس و خاشاک» نامید.

محمود احمدی‌نژاد در آن انتخابات بر اساس آمار رسمی حکومت با ۶۲.۶۳ درصد آرا برای دومین دوره به مقام ریاست جمهوری رسید. طرفداران میرحسین موسوی، رقیب اصلی احمدی‌نژاد و مهدی کروبی نامزد اصلاح‌طلب دیگر، نتیجه این انتخابات را نپذیرفتند. آنها تا ماه‌ها با استفاده از مناسبت‌های مختلف رسمی در تهران و شهرستان‌ها برای اعتراض به تقلب به خیابان‌ها می‌آمدند.

سرکوب اعتراض‌های مردمی در سال‌های ۸۸ و ۸۹ حوادث خونینی را در تاریخ معاصر ایران رقم زد و موجی از جوانان از بیم جان یا از ترس بازداشت مجبور به ترک کشور شدند.

به دلیل تداوم اعتراض‌ها و بنا به تصمیم جمهوری اسلامی، میرحسین موسوی و همسرش زهرا رهنورد و نیز مهدی کروبی از اوایل اسفند ۱۳۸۹ تاکنون در حصر خانگی به سر می‌برند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیام احمدی نژاد به ماکرون: به حرف معترضان گوش دهید

احمدی نژاد: سران سه قوه کنار بروند

واکنش محافظه‌کاران به نامه احمدی‌نژاد به خامنه‌ای: از مهندسی انتخابات ۸۸ تا ناپلئون بناپارت فرضی ایران