اجتناب از رویارویی با حریف اسرائیلی؛ کریمی شش ماه محروم شد

Access to the comments نظرها
نگارش از Euronews
علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی
علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی   -   کپی رایت  رویترز

اتحادیه جهانی کشتی علیرضا کریمی، کشتی گیر ایرانی را به دلیل باخت عمدی برای جلوگیری از رویارویی با حریف اسرائیلی به مدت شش ماه از حضور در مسابقات محروم کرد.

علیرضا کریمی آذر ماه سال جاری در جریان مسابقات قهرمانی زیر ۲۳ سال جهان به عمد در مقابل حریف روس خود شکست خورد تا در مرحله بعد با رقیب اسرائیلی روبرو نشود. او شانس اصلی مدال طلای ایران در وزن ۸۶ کیلوگرم بود.

در ویدئویی که از لحظات پایانی بازی علیرضا کریمی با حریفش پخش شده است صدای کادر فنی تیم کشتی ایران شنیده می شود که از او می خواهند شکست بخورد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

پیش از این گزارشهایی مبنی بر احتمال تعلیق ایران از حضور در مسابقات کشتی منتشر شده بود. به گزارش خبرگزاری ایسنا اتحادیه جهانی کشتی در حالی رای به محرومیت علیرضا کریمی داد که حکم محرومیتی برای فدراسیون کشتی ایران صادر نشد. بنا به تصمیم اتحادیه جهانی کشتی حمیدرضا جمشیدی، مربی علیرضا کریمی نیز به مدت دو سال از حضور در میادین کشتی محروم شده است.

مسابقات قهرمانی کشتی آزاد زیر ۲۳ سال جهان در روزهای چهارم و پنجم آذر در شهر بیدگوشچ لهستان برگزار شد.

علی خامنه ای، رهبر ایران حدود یک ماه پس از شکست علیرضا کریمی در مسابقات قهرمانی کشتی آزاد ضمن دیدار با او از این کشتی گیر تجلیل کرده بود. در مقابل بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل پس از شکست علیرضا کریمی و پخش ویدئوی حواشی آن، تاکید کرده بود که بهای باخت مصلحتی مقابل ورزشکاران اسرائیلی را مردم ایران می پردازند.

بیشتر بخوانید: