افزایش بی‌سابقه بودجه وزارت دفاع آمریکا

افزایش بی‌سابقه بودجه وزارت دفاع آمریکا
Copyright  By David B. Gleason from Chicago, IL (The Pentagon)
نگارش از Euronews

وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید که با توجه به تشدید درگیری‌‌ها در افغانستان و احتمال آغاز یک مخاصمه نظامی در شبه جزیره کره ارتش آمریکا باید آمادگی بیشتری داشته باشد.

در لایحه بودجه‌ای که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری ایالات متحده روز جمعه امضا کرد بودجه وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون ۷۰۰ میلیارد دلار پیش‌بینی شده است. این بالاترین بودجه وزارت دفاع در تاریخ آمریکاست. همچنین قرار است در سال آینده این رقم به ۷۱۶ میلیارد دلار برسد.

به گفته جیمز متیس، وزیر دفاع آمریکا قرار است این بودجه به ویژه برای جبران کاهش آمادگی ارتش این کشور هزینه شود. به گفته وی با توجه به تشدید درگیری‌‌ها در افغانستان و احتمال آغاز یک مخاصمه نظامی در شبه جزیره کره ارتش آمریکا باید آمادگی بیشتری داشته باشد.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

بر اساس لایحه پیشنهادی، بودجه پنتاگون ۱۵ و نیم درصد، برابر با ۹۴ میلیارد دلار نسبت به سال قبل افزایش داشته است. این افزایش ناگهانی از سال ۲۰۰۲ تا کنون بی سابقه بوده است. در این سال بودجه آمریکا ۲۶.۶ درصد افزایش داشت و از ۳۴۵ به ۴۳۷ میلیارد دلار رسید.

قرار است این بودجه به ویژه به استخدام نیروهای جدید و آموزش نظامیان آمریکا، مهجز کردن ارتش به تسلیحات پیشرفته، ساخت سامانه‌های ضد موشکی مدرن و تولید سلاح‌های هسته‌ای جدید اختصاص یابد.

افزایش بودجه پنتاگون بخشی از توافق نمایندگان کنگره آمریکا با آقای ترامپ بر سر بودجه سال ۲۰۱۸ میلادی است. 

بیشتر بخوانید: 

مطالب مرتبط