Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

پنتاگون: روسیه اژدر هسته‌ای بین قاره‌ای جدید می‌سازد

پنتاگون: روسیه اژدر هسته‌ای بین قاره‌ای جدید می‌سازد
Copyright 
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«سلاح‌های جدید روسیه می‌توانند از زیر دریا هزاران کیلومتر را طی کنند و سواحل و پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند.»

آگهی

وزارت دفاع آمریکا، پنتاگون نسبت به توسعه سلاح‌های هسته‌ای روسیه ابراز نگرانی کرد. بر اساس گزارشی که پنتاگون درباره وضعیت هسته‌ای ایالات منتشر کرده، مسکو در حال ساخت «اژدرهای هسته‌ای بین قاره‌ای» است.

بر اساس این گزارش سلاح‌های جدید روسیه «می‌توانند از زیر دریا هزاران کیلومتر را طی کنند و سواحل و پایگاه‌های نظامی آمریکا را هدف قرار دهند.» گزارش می‌افزاید این اژدر طوری طراحی شده که «مناطق وسیعی را به مواد رادیواکتیو» آلوده کند.

برخی از کارشناسان نظامی برد این اژدر را ۱۰ هزار کیلومتر تخمین زده‌اند. مقامات نظامی آمریکا از این اژدر به نام «اسلحه روز قیامت» یاد می‌کنند.

به کانال یورونیوز فارسی در تلگرام بپیوندید

عکس تزئینی است

گزارش با تاکید بر خطر رویارویی نظامی با چین و روسیه می‌گوید که این دو کشور زرادخانه‌های هسته‌ای خود را به روز و کارآمدتر کرده‌اند. از نگاه پنتاگون «روسیه، آمریکا و ناتو را به عنوان اصلی‌ترین تهدید علیه بلندپروازی‌های ژئوپلیتیکی معاصر خود می‌بیند.»

نویسندگان گزارش ادعا می‌کنند که مسکو در حال توسعه کلاهک‌های هسته‌ای و پرتاب کننده‌های جدید است و قصد دارد «میراث شوروی را مدرن کند.» گزارش می‌افزاید که روسیه در حال روزآمد کرد بیش از ۲ هزار سلاح هسته‌ای غیراستراتژیک است که قابل استفاده از طریق هواپیما، کشتی و سایت‌های زمینی هستند.»

بیشتر بخوانید: 

عکس تزئینی است
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش بی‌سابقه بودجه وزارت دفاع آمریکا

پاپ فرانسیس: جهان تنها یک گام با جنگ هسته ای فاصله دارد

زن اوکراینی به اتهام رها کردن بادکنک‌های رنگی در آسمان مسکو به ۱۲ سال زندان محکوم شد