جانشین فرمانده سپاه ایران: می توانیم برای اسرائیل جهنم بسازیم

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران Copyright ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حسین سلامی در واکنش به ادعای ارتش اسرائیل مبنی بر رهگیری پهپاد ایرانی اظهار داشت: « ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم، اگر سوری‌ها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد چون اسرائیلی‌ها دروغگو هستند.»

آگهی

حسین سلامی، جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران می گوید ایران می تواند برای اسرائیل «جهنم» بسازد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم حسین سلامی تنها چند ساعت پس از سرنگونی یک جنگنده اسرائیلی توسط دفاع ضد هوایی سوریه اظهار داشت: «امروز از همین نقطه می توانیم همه پایگاه‌های آمریکا در منطقه را نابود کنیم و جهنمی برای صهیونیست‌ها ایجاد کنیم.»

جنگنده های اسرائیل روز شنبه اهدافی را در داخل خاک سوریه بمباران کردند. ارتش اسرائیل از مواضع بمباران شده تحت عنوان «اهداف متعلق به ایران» نام برده است.

بنا به اعلام ارتش اسرائیل این حملات پس از رهگیری یک پهپاد ایرانی که از سوریه وارد حریم هوایی اسرائیل شده بود، انجام شد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران ایران در واکنش به ادعای ارتش اسرائیل مبنی بر رهگیری پهپاد ایرانی اظهار داشت: «ما هیچ خبری از جانب اسرائیل را تایید نمی‌کنیم، اگر سوری‌ها تایید کنند ما نیز تایید خواهیم کرد چون اسرائیلی‌ها دروغگو هستند.»

حسین سلامی در عین حال افزود: «ما در سوریه حضور نظامی نداشته و فقط به صورت مستشاری در سوریه حضور داریم و حضور ارتش سوریه برای دفاع از سرزمین‌های خود کافی است.»

بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت خارجه ایران نیز در واکنش به حوادث روز شنبه تاکید کرد که تهران به دقت اوضاع را زیر نظر دارد. به گزارش ایسنا سخنگوی وزارت امور خارجه ایران با مردود دانستن ادعاهای تل آویو تاکید کرده: ادعای پرواز پهپاد ایرانی و نیز دخالت ایران در سرنگونی جنگنده متجاوز «اسراییلی» مضحک تر از آن است که بدان پرداخته شود.

از سوی دیگر اتحاد نظامی نیروهای حامی بشار اسد، رئیس جمهوری سوریه می گوید اسرائیل پایگاه پهپادهایی را که از آنها برای مبارزه با گروه داعش استفاده می شد، مورد هدف قرار داده است. اتحاد نیروهای هوادار رژیم سوریه در عین حال ادعای تل آویو مبنی بر ورود یک پهپاد به حریم هوایی اسرائیل را «کذب» خواند.

نیروهای حامی بشار اسد همچنین تاکید کرده اند که از این پس به اقدامات «تروریستی» اسرائیل «پاسخی جدی» خواهند داد.

خبرگزاری دولتی سوریه ساعتی پس از سرنگونی جنگنده اسرائیل از واکنش دفاع هوایی سوریه به «تهاجم جدید اسرائیل» خبر داده بود.

بیشتر بخوانید:

تل آویو: ایران و سوریه با آتش بازی می کنند

reuters
بقایای جنگنده ساقط شده اسرائیلreuters
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

سردار جعفری: برنامه‌ای برای افزایش برد موشکی نداریم

سپاه: کارنامه درخشان جمهوری اسلامی بشدت در معرض تهدید و تهاجم است

نتانیاهو: ضربه ای مهلک به ایران و سوریه وارد کردیم