رئیس گروه دوستی فرانسه و ایران: انکار نقش تهران در منطقه خطای راهبردی است

رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران
رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران Copyright Instagram: Delphine O
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دلفین اُ، رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز از مذاکرات نمایندگان پارلمان کشورهای آلمان، بریتانیا و فرانسه با نمایندگان کنگره آمریکا برای حفظ برجام سخن گفته است. مشروح این مصاحبه را فردا در وبسایت یورونیوز بخوانید.

آگهی

دلفین اُ، رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران یکی از نمایندگان جوان پارلمان فرانسه و عضو حزب «به پیش» (!En Marche) است که امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری این کشور پایه گذاری کرد. او پس از انتخابش به عنوان نماینده پارلمان در ماه ژوئن گذشته (خرداد ماه) به عنوان رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران انتخاب شد. دلیل این انتخاب اقامت گذشته او در ایران و آشنایی اش با این کشور بود.

دلفین اُ در گفتگو با یورونیوز از تلاشش برای حفظ برجام، برنامه سفر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به ایران، اعتراضات اخیر به حجاب اجباری در این کشور و تجربه اقامتش در ایران سخن گفته است.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

به گفته دلفین اُ گفتگوهای فشرده ای بین نمایندگان پارلمان سه کشور اروپایی با نمایندگان کنگره آمریکا درباره برجام در جریان است. او هدف از این مذاکرات را حفظ برجام به عنوان «توافقی کارا» عنوان می کند.

او در مورد تهدید دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا به عدم تائید تعلیق تحریم های هسته ای ایران می گوید: « برجام اکنون واقعا یک تکیه گاه امنیتی در منطقه محسوب می شود. درست است که رئیس جمهور ترامپ چنین سخنانی را به زبان آورده است اما به یاد می آوریم که او در گذشته نیز دو بار چنین سخنانی مطرح کرده بود. ما همچنان در حال مذاکره با آمریکایی ها هستیم تا آنها را قانع کنیم که اولا حفظ برجام ضروری است و دوما طرح جایگزینی برای آن وجود ندارد. آمریکایی ها طرح مشخصی برای جایگزینی برجام پیشنهاد نکرده اند.»

گفتگوی کامل یورونیوز با رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران را روز شنبه ۲۱ بهمن (۱۰ فوریه) در وبسایت یورونیوز فارسی بخوانید. 

رئیس گروه پارلمانی دوستی فرانسه و ایران
هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رئیس گروه دوستی فرانسه و ایران: مبهوت جامعه مدرن ایران شده بودم

فرانسه شرکت‌هایش را به همکاری‌های تجاری با ایران ترغیب کرد

احمد خاتمی: هر چه بخواهیم موشک تولید می کنیم