مایک پنس به کره شمالی نسبت به قدرت نظامی آمریکا هشدار داد

مایک پنس به کره شمالی نسبت به قدرت نظامی آمریکا هشدار داد
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مایک پنس روز چهارشنبه در سفر به ژاپن اعلام کرده بود که ایالات متحده در کنار متحدان خود می‌ایستد و قصد دارد تا به جهان یادآوری کند که کره شمالی کشوری ظالم و خطرناک است.

آگهی

مایک پنس، معاون اول رئیس جمهوری ایالات متحده روز پنج‌شنبه از اراده کشورش برای خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی بصورت صلح‌آمیز خبر داد و در عین‌حال به پیونگ یانگ هشدار داد تا قدرت نظامی آمریکا را دست کم نگیرد.

وی در سخنرانی خود در جمع افسران و سربازان نیروی هوایی ایالات متحده در ژاپن گفت: «نیروهای نظامی ما آماده و کشور ما مصمم است.» معاون اول دونالد ترامپ افزود: «ایالات متحده همیشه خواهان صلح است و ما تلاش خود را برای آینده‌ای بهتر خواهیم کرد اما هم به شما که ابزار قدرت آمریکا هستید می‌گوییم و هم دشمنان ما بدانند که همه گزینه‌ها روی میز است.»

پنس در جمع سربازان ارتش آمریکا در پایگاه هوایی یوکوتا در ژاپن

مایک پنس که برای روز سه‌شنبه برای دیدار با شینزو آبه، نخست وزیر ژاپن به این کشور سفر کرد، روز پنج شنبه برای حضور در المپیک زمستانی پیونگ چانگ، وارد کره جنوبی می‌شود.

معاون اول دونالد ترامپ روز چهارشنبه نیز در اظهاراتی درباره حضور کره شمالی در المپیک زمستانی گفته بود: «ما اجازه نخواهیم داد که کره شمالی که مردم خود را سرکوب و کشورهای دیگر را تهدید می‌کند، در پشت پرچم المپیک مخفی شود.»

وی روز چهارشنبه در ژاپن اعلام کرد که ایالات متحده قصد دارد تا در کنار متحدان خود بایستد و به جهان یادآوری کند که کره شمالی کشوری ظالم و خطرناک است.

بیشتر بخوانید:

مایک پنس همچنین گفته بود که دولت آمریکا بزودی تحریم‌های سختگیرانه‌تری را علیه کره شمالی تصویب خواهد کرد. وی افزود: «ما همچنان به اعمال حداکثر فشار به پیونگ یانگ ادامه خواهیم داد تا کره شمالی مجبور به حرکت به سمت خلع سلاح هسته‌ای کامل و بدون بازگشت شود.»

المپیک زمستانی کره جنوبی روز جمعه در شهر پیونگ چانگ آغاز می‌شود. در مراسم افتتاحیه المپیک امسال دو کره در زیر یک پرچم رژه مشترک خواهند رفت.

ورود گروه رقصندگان کره شمالی به دهکده المپیک برای تشویق ورزشکاران کشورشان

روابط میان دو کره پس از دو سال قطع کامل راه‌های دیپلماتیک پس ااظهار تمایل رهبر کره شمالی در پیام سال نوی میلادی خود، نسبت به شرکت ورزشکاران و هیات‌های همراه این کشور در مسابقات المپیک زمستانی و استقبال کره جنوبی از این موضوع رو به بهبودی گذاشت.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدید بر ضد پیونگ‌یانگ اعمال کرد

رئیس جمهور کره جنوبی با خواهر کیم جونگ اون دیدار می‌کند

کره شمالی یک روز پیش از آغاز المپیک زمستانی رژه نظامی برگزار کرد