ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدید بر ضد پیونگ‌یانگ اعمال کرد

ایالات متحده آمریکا تحریم‌های جدید بر ضد پیونگ‌یانگ اعمال کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این تدابیر که گفته می شود پیونگ‌یانگ را با سنگین ترین محدودیت‌ها مواجه خواهد کرد بیش از پنجاه شرکت حمل و نقل دریایی و کشتی‌هایی را هدف قرار می دهد که به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها کمک می کنند.

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا ساعاتی پس از ورود ایوانکا، دخترش به کره جنوبی برای شرکت در مراسم اختتامیه بازیهای المپیک زمستانی پیونگ چانگ، مجازات های جدیدی را برای منزوی کردن بیشتر کره شمالی وضع کرد.

این تدابیر که گفته می شود پیونگ یانگ را با سنگین ترین محدودیت ها مواجه خواهد کرد بیش از پنجاه شرکت حمل و نقل دریایی و کشتی هایی را هدف قرار می دهد که به کره شمالی برای دور زدن تحریم ها کمک می کنند.

در بخشی از پیام کاخ سفید در این خصوص آمده است: «هدف از وضع این محدودیت ها قطع منابع مالی و نفتی است که رژیم کره شمالی از آنها برای سرمایه گذاری در برنامه هسته ای و تسلیحاتی خود استفاده می کند.»

رئیس جمهوری آمریکا پیشتر در جریان نطق طولانی خود در کنفرانس بزرگ سالانه محافظه کاران آمریکا اعلام کرده بود که کاخ سفید به زودی بزرگترین مجموعه از تحریم ها بر ضد پیونگ یانگ را وضع خواهد کرد.

دونالد ترامپ با اشاره به اینکه محدودیت های جدید با هدف قطع دسترسی پیونگ یانگ به منابع مالی و سوختی و متعاقب آن ممانعت از تامین بودجه برنامه هسته ای و نظامی کره شمالی صورت می گیرد، به طور مشخص از تحریم ۵۶ کشتی و شرکت کشتیرانی نام برده بود که به ادعای وی این کشور را در دور زدن تحریم ها یاری می کنند.

رئیس جمهوری آمریکا در پایان نطق خود ابراز امیدواری کرد که این تدابیر جدید نتایج مثبتی به همراه داشته باشد.

مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا نیز که یکی از سخنرانان نخستین روز این کنفرانس بود روز پنجشنبه با «سرکش» خواندن دولت کره شمالی تاکید کرد که کاخ سفید مجال تهدید صلح جهانی را به پیونگ یانگ نخواهد داد.

بیشتر بخوانید: چرا دیدار مایک پنس و مقامات کرۀشمالی لغو شد؟

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی وزارت خزانه داری آمریکا این تحریم ها جدا از برخی کشتی های ثبت یا تعیین موقعیت شده در کره شمالی، چین، تایوان، سنگاپور، هنگ کنگ، جزایر مارشال، تانزانیا، پاناما و کومور، یک فرد و ۲۷ شخص حقوقی را نیز شامل م شود.

رئیس جمهوری آمریکا چند ماه پیش چین را متهم کرده بود که برغم تحریم های وضع شده محموله های نفتی به مقصد کره شمالی ارسال می کند.

اعمال این تحریم ها دو روز پیش از اختتام بازیهای المپیک زمستانی در منطقه پیونگ چانگ کره جنوبی صورت می گیرد که حضور ورزشکاران همسایه شمالی در آن با بازتاب گسترده ای همراه شد. دو کره همچنین در مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک زمستانی پیونگ چانگ زیر یک پرچم رژه رفتند.

بیشتر بخوانید:

سازمان ملل متحد و واشنگتن پیش از این برای تحت فشار قرار دادن کره شمالی جهت متوقف کردن برنامه هسته ای و موشکی خود بارها رژِم کیم جونگ-اون را تحت تحریم های متعدد قرار داده اند.

بیشتر بخوانید:

تصویب نهمین دور تحریم های کره شمالی در شورای امنیت سازمان ملل متحد

کره شمالی: تحریم‌های جدید شورای امنیت اقدامی جنگ‌طلبانه است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

رهبر کره شمالی با گذرنامه برزیلی از کشورهای غربی درخواست ویزا کرده بود

حضور تاریخی خواهر رهبر کره شمالی در مراسم افتتاحیه المپیک زمستانی

مایک پنس به کره شمالی نسبت به قدرت نظامی آمریکا هشدار داد