پدر سه دختر قربانی در دادگاه به لری نصار حمله کرد

پدر سه دختر قربانی در دادگاه به لری نصار حمله کرد
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

پدر سه دختر قربانی آزار جنسی لری نصار، پزشک تیم المپیک ژیمناستیک ایالات متحده در جلسه دادگاه خطاب به قاضی گفت: «از شما می‌خواهم که در راستای تعیین مجازات، به من اجازه دهید که پنج دقیقه با این شیطان تنها باشم.»

آگهی

در جلسه دادگاه لری نصار، برای استماع شکایت قربانیان، پدر سه تن از قربانیان آزار جنسی این متهم به سمت وی حمله کرد. 

لاندال مارگریو، پدر این سه دختر در ابتدا خطاب به قاضی گفت: « از شما می‌خواهم که در راستای تعیین مجازات این فرد، به من اجازه دهید که پنج دقیقه با این شیطان تنها باشم.»

زمانی که قاضی با وی مخالفت کرد آقای مارگریو یک دقیقه وقت برای تنها رو‌در‌رو شدن با لری نصار را خواست. جنیس کانیگهام، قاضی دادگاه برای بار دوم گفت: «می‌دانید که نمی‌توانم این اجازه را به شما بدهم. این رویه نظام قضایی نیست.»

در این زمان پدر سه قربانی این پرونده با خشم به سمت متهم حمله کرد که بلافاصله توسط ماموران دادگاه متوقف شد.

A post shared by Jac (@jacquelinedelavia) on

ماموران دادگاه  آقای مارگیو را دست بسته از دادگاه خارج کردند.

دادستان پرونده پس از این حادثه خطاب به قربانیان و خانواده‌ها گفت که با وجود درک وضعیت روحی آنان، این رفتار را مناسب دادگاه نمی‌داند و حاضران را به آرامش و کنترل خود دعوت می کند.

بیشتر بخوانید: از سعید طوسی تا لری نصار؛ اتهام‌های مشابه و حکم‌های متفاوت

لری نصار کیست و به چه اتهامی محاکمه می‌شود؟

لری نصار نزدیک به یک دهه در تیم ژیمناستیک دختران آمریکا مشغول به کار بود. وی در سال ۲۰۱۵ به دلیل آنچه «نگرانی‌های ورزشکاران» خوانده شد، از این تیم اخراج شد. در سپتامبر ۲۰۱۶ روزنامه ایندیاناس‌پولیس استار گزارش داد که دو نفر از اعضای سابق تیم ژیمناستیک لری نصار رابه آزار جنسی متهم کرده‌اند.

در فوریه ۲۰۱۷ سه نفر از زنان ورزشکار رشته ژیمناستیک در یک مصاحبه ۶۰ دقیقه‌ای اعلام کردند که آقای نصار به آنان تعرض کرده است.

با شدت گرفتن اعتراضات نسبت به آزارهای جنسی و راه افتاد کمپین «MeToo#» دیگر قربانیان وی لب به سخن گشودند. برخی از زنان ورزشکار مدعی شدند که وی از سنین نوجوانی از آنان سوءاستفاده جنسی کرده است.

بیشتر بخوانید: استفاده گسترده قربانیان اذیت و آزار جنسی از هشتگ «من نیز»

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

 وی در روز ۴ بهمن (۲۴ ژانویه) به اتهام آزار جنسی بیش از ۱۵۰ زن نوجوان و جوان به تحمل ۱۷۵ سال زندان محکوم شد. او پیش‌تر به اتهام پورنوگرافی کودکان و به دلیل کشف ۳۷ هزار عکس از کودکان و نوجوانان در دادگاه دیگری به ۶۰ سال زندان محکوم شده بود.

در هفته‌های گذشته، بیش از ۱۰۰ نفر از قربانیان این فرد در دادگاه حاضر شدند و در حضور او از تجربیات دردناک خود سخن گفتند.

در روزهای پایانی ژانویه گزارش شد که ۶۵ دختر دیگر که قربانی آزار جنسی این پزشک تیم ژیمناستیک بودند، آماده حضور در دادگاه و شکایت از وی هستند. با افزایش دامنه شکایت‌ها از لری نصار، وی در این پرونده  با حکم جدیدی روبرو خواهد بود.

رزماری اکویلینا، یکی از قضات پرونده، تعداد قربانیان این پرونده بزرگ آزار جنسی کودکان توسط لری نصار را نزدیک به ۱۰۰۰ نفر تخمین زده است. 

روز پنج شنبه یکم فوریه پلیس شهر مریدیان ایالت میشیگان از یکی از قربانیان بابت ترتیب اثر ندادن به شکایت وی از لری نصار در سال ۲۰۰۴ عذرخواهی کرد.

به گزارش نشریه وال‌استریت ژورنال، مقامات تیم المپیک ژیمناستیک نیز از سال ۲۰۱۵ در جریان اقدامات لری نصار و شکایات اعضای تیم قرار گرفته بودند اما تنها به اخراج وی بسنده کرده و نسبت به این شکایات اقدامی انجام ندادند.

آگهی

اعضای کادر مدیریت این تیم موافقت کرده‌ اند تا به تقاضای کمیته المپیک ایالات متحده و پس از اعلام محکومیت آقای نصار، از مقام خود استعفا دهند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جریمۀ میلیونی دانشگاه ایالتی میشیگان در پرونده آزارهای جنسی لری ناصر

زندان برای مادران یوتیوبر؛ ولاگرهای آمریکایی با دو میلیون فالوور چگونه لو رفتند؟

بایدن در سالگرد جان باختن مهسا امینی: ۳۰ میلیون ایرانی از ابزارهای ضد سانسور آمریکا استفاده کردند