برف در شبکه‌های اجتماعی: شادی و انتقاد

 برف در شبکه‌های اجتماعی: شادی و انتقاد
Copyright عکس از ایسنا
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

با وجود اختلالات بوجود آمده و مشکلات شهروندان بسیاری از شهرها، بعضی کاربران شبکه‌های اجتماعی از مطرح کردن گلایه‌ها و انتقادات توسط دیگر کاربران انتقاد کرده و می‌گویند: از برف لذت ببرید!

آگهی

با وجود هشدار سازمان مدیریت بحران در هفته گذشته، بارش برف سنگین در چندین استان ایران، مسئولان شهرداری‌ها را غافگیر کرد و بنظر می‌رسد که در بسیاری از مناطق، آمادگی برای مقابله با وضعیت غیرمترقبه وجود نداشت.

مرتضی اکبرپور، معاون آمادگی و مقابله سازمان مدیریت بحران روز گذشته گفت که دستگاه‌های مسئول باید برای عدم آمادگی و عملکرد ضعیف خود پاسخگو باشند.

استان البرز، شهرهای استان گیلان، مشهد، قم، زنجان، اردبیل، اصفهان، سمنان، ارومیه و حتی خوزستان نیز از دیروز برف‌پوش شدند.

بارش برف در اصفهان
برف در اردبیل

بیشتر بخوانید: برف سنگین در تهران و دیگر استان‌های ایران، از بسته شدن جاده‌ها تا قطع برق و تعطیلی مدارس

برف اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها را پوشاند

دوشنبه، یک روز پس از برف سنگین، بدلیل یخ زدن بسیاری از معابر تهران و پارو نشدن برف‌ها، همچنان با مشکلات ترافیکی و حمل و نقل روبروست. به گزارش خبرگزاری کار ایران (ایلنا) سفر درون‌شهری در تهران از نیم ساعت به یک و نیم ساعت افزایش یافته است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید 

A post shared by amoo ali (@amoo__ali) on

به گزارش ایلنا در بسیار ی از نقاط شهر تهران تاکسی برای جابجایی مسافران وجود ندارد و در صورت یافتن تاکسی، کرایه‌ها چندین برابر شده است.

در ساعات اولیه روز دوشنبه برخی از خطوط مترو مانند مترو صادقیه با اختلال روبرو شدند. و بسیاری از اتوبوس‌های فرسوده با موج سرما از کار افتادند.

 

با وجود گذشت یک روز از بارش برف، بدلیل عقب افتادن بسیاری از پروازها، جابجایی مسافران در چندین فرودگاه‌ ایران همچنان با مشکل روبروست.

درخواست همیاری و واکنش‌ها به شهردار تهران

محمد علی نجفی، شهردار تهران روز گذشته در حساب توئیتری خود از مردم پایتخت برای تکاندن درختان شهر کمک خواست.

این موضوع نیز از طرفی واکنش شدید برخی کاربران شبکه‌های اجتماعی نسبت به کم‌کاری شهرداری در انجام وظایف خود را در پی داشت و از سوی دیگر برخی کاربران، کمک به تکاندن برف از روی درختان را، کمک به محیط زیست خواندند.

برف، حیوانات محیط‌‌ بانان

وضعیت حیوانات شهری و حیوانات مناطق حفاظت شده در شهرهای پوشیده از برف، از دیگر نگرانی‌های مطرح شده در شبکه‌های اجتماعی بود.

بسیاری از کاربران تصاویری از کمک خود به گربه‌های تهران و پرندگان منتشر کردند اما مهمتر از همه گزارش از فعالیت محیط بانانی بود که با رساندن علوفه، حیوانات مناطق حفاظت شده را در سهرین زنجان و همچنین ارتفاعات تهران بود.

بی‌خانمان‌ها در برف

سرمای شدید و یخبندان پس از بارش برف، نگرانی از وضعیت بی‌خانمان‌ها را بیشتر کرد.

مطالب حاوی شماره تماس مرکز فوریت‌های اجتماعی در بسیاری از حساب‌های کاربری شبکه‌های اجتماعی منتشر شد.

شهردار تهران نیز در توئیتر خود از مردم خواهش کرد که در مصورت مشاهده اشخاصی که جای خواب ندارند با تلفن ۱۳۷ تماس بگیرند.

برف و شادی

بارش برف سنگین در چندین استان ایران، جدای از مشکلات بوجود آمده در جابجایی مسافران و حمل و نقل شهری، شادی بسیاری از مردم را در پی داشت.

آگهی

شهروندان تهران که پس از مدت‌ها برف سنگین را تجربه می‌کردند، با انتشار خود از شهر، چهره‌ای متفاوت از پایتخت خشن و دودزده را نشان دادند.

با وجود اختلالات بوجود آمده و مشکلات شهروندان بسیاری از شهرها، بعضی کاربران شبکه‌های اجتماعی از مطرح کردن گلایه‌ها و انتقادات توسط دیگر کاربران انتقاد کرده و می‌گویند: از برف لذت ببرید!

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

برف سنگین در تهران و دیگر استان‌های ایران، از بسته شدن جاده‌ها تا قطع برق و تعطیلی مدارس

تصاویری از بارش برف در چند شهر ایران

ماجرای مرموز کشف پای قطع شده یک انسان در متروی نیویورک