Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

ارتش آزاد: با تمام توان به ارتش ترکیه، تنها حامی مخالفان اسد کمک می کنیم

ارتش آزاد: با تمام توان به ارتش ترکیه، تنها حامی مخالفان اسد کمک می کنیم
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

چند تن از فرمانده هان ارتش سوریه در گفتگو با روزنامه گاردین می گویند تنها ترکیه در جنگ برابر اسد از آنها حمایت کرده است و به همین دلیل آنها هم با تمام توان به ارتش ترکیه در عفرین کمک می کنند.

آگهی

روزنامه گاردین در گزارشی که جمعه منتشر کرده با سربازان و برخی از فرمانده‌های ارتش آزاد سوریه، مخالفان بشار اسد مصاحبه کرده است. سربازانی که در لشگری ده هزار نفره به ارتش سوریه در جنگ با کردهای سوریه در شهر عفرین هستند. یکی از فرمانده‌ها می گوید: « ما هیچکس جز ترکیه نداریم. تنها ترکیه است که در حال حاضر از منافع مخالفان بشار اسد دفاع می کند و به همین دلیل هم ما برای آنها می جنگیم.»

او می گوید: « انقلاب مسلحانه سوریه شکست خورده است اما این بدین معنا نیست که بشار اسد در این نبرد برنده شده است. تنها نیروهای بین المللی حمایت از ما را قطع کرده اند و ما امیدواریم که با کمک ترکیه به مبارزات خود ادامه دهیم.»

روزنامه نگار گاردین موفق شده است با ۹ تن از فرمانده هان شورشی که در جنگ عفرین در کنار ترکیه حاضر هستند گفتگو کند. این فرمانده هان در گفتگوهایشان تاکید دارند که همراهی با ارتش ترکیه آخرین برگ برنده آنان است. یکی دیگر از فرمانده هان می گوید: « ما تا آخرین قطره خونمان به ارتش ترکیه در عفرین و دیگر مناطق سوریه کمک خواهیم کرد.»

نیروهای زمینی ترکیه از روز یکشنبه و تحت عنوان عملیات «شاخۀ زیتون» پیشروی‌های خود را در درون خاک همسایه و به سمت منطقه تحت کنترل کردها آغاز کردند. شهر عفرین در شمال سوریه در استان حلب واقع است و از سال ۲۰۱۲ میلادی تحت کنترل یگان‌های مدافع خلق (یپگ) است.

به گفته سازمان ملل دست کم یازده کودک در جریان حملات چند روز گذشته ارتش ترکیه در عملیات شاخه زیتون در عفرین جان سپرده اند.

درخواست کمک کردهای عفرین از دولت سوریه

همزمان دولت محلی عفرین روز جمعه با انتشار بیانیه‌ای در تارنمای رسمی خود از رئیس جمهوری سوریه، بشار اسد کمک خواست. در این بیانیه می خوانیم: «ما از حکومت سوریه می‌خواهیم که به وظیفه خود برای حفاظت از مرزهای کشور عمل کند و نیروهای ارتش را برای مقابله با اشغالگران ارتش ترکیه به منطقه بفرستد.» عفرین پس از آغاز جنگ داخلی سوریه در سال ۲۰۱۱ به صورت نیمه خودمختار توسط کردها اداره می‌شود. این منطقه، بر اساس تخمین سازمان ملل متحد، حدود ۳۲۴ هزار نفر جمعیت دارد.

شورشیان ارتش آزاد سوریه توانستند روز یکشنبه پس از دهها حمله هوایی که یک روز قبل از آن انجام شده بود، پیشروی‌های خود را در خاک سوریه در کنار ارتش ترکیه آغاز کنند.

همچنین در روز جمعه رجب طیب اردوغان، رئیس جمهوری ترکیه از احتمال گسترش عملیات ترکیه تا مرز عراق خبرداد. مشکل اساسی ارتش ترکیه برای پیروزی در این جنگ کوهستانی بودن مناطق اطراف عفرین است. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

واکنش «ارتش آزاد سوریه» به ویدئوی شکنجه زن جنگجوی کُرد

چرا ایران در قبال حملۀ ترکیه به عفرین ساکت است؟

نبرد عفرین؛ هماوردی مسکو و واشنگتن در خاک سوریه