آلمان؛ سرنوشت بیش از ۱ میلیون مفقود شاید هیچگاه مشخص نشود

آلمان؛ سرنوشت بیش از ۱ میلیون مفقود شاید هیچگاه مشخص نشود
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مسئول سازمان ردیابی سرنوشت مفقودشدگان جنگ جهانی دوم در آلمان می‌گوید که پس از مشورت با وزارت کشور به این نتیجه رسیده‌اند که تحقیقات درباره این مفقود شدگان تنها تا پایان سال ۲۰۳۲ ادامه داشته باشد.

آگهی

تا به امروز سرنوشت حدود یک میلیون و سیصد هزار آلمانی مفقود شده در جریان جنگ جهانی دوم مشخص نیست. مسئول سازمانی ردیابی مفقود شدگان جنگ جهانی دوم اخیرا اعلام کرد که شاید سرنوشت این تعداد آلمانی هیچگاه معلوم نشود.

توماس هوبر، مدیر سازمان زیر مجموعه صلیب سرخ می گوید: «ما به این نتیجه رسیده‌ایم که بیش از این نمی توان سرنوشت این افراد را روشن کرد.»

مجسمه یادبود یانوش کوچاک در قبرستان یهودی‌ها در ورشو؛ نویسنده کودک و نوجوانی که در اتاق گاز نازی‌ها بهمراه کودکان تحت مراقبتش کشته شد

مسئول سازمان ردیابی سرنوشت مفقودشدگان جنگ جهانی دوم در آلمان می‌گوید که این سازمان پس از مشورت با وزارت کشور به این نتیجه رسیده‌ است که تحقیقات درباره این مفقود شدگان تنها تا پایان سال ۲۰۳۲ ادامه داشته باشد.

با گذشت ۷۰ سال از پایان جنگ جهانی دوم، خانواده‌های بسیاری همچنان بدنبال اقوام مفقود شده خود هستند. این سازمان تنها در سال گذشته میلادی ۹ هزار درخواست از سوی خانواده ها برای یافتن سرنخی از سرنوشت مفقود شدگان دریافت کرده است. 

بیشتر بخوانید:

توماس هوبر می‌گوید: «برای بستگان بسیاری از مفقود شدگان، این موضوع، نقطه تاریک در سرگذشت خانواده‌شان است.»

سرویس ردیابی شهروندان آلمانی بلافاصه پس از پایان جنگ مسئول یافتن ۲۰ میلیون نفر شد. تا سال ۱۹۵۹ تعداد زیادی از پرونده‌ها حل شد اما هنوز سرنوشت دو و نیم میلیون آلمانی نامشخص بود. حدود ۳۰۰ هزار پرونده مربوط به کودکانی بود که در دوران جنگ جهانی دوم مفقود شدند.

در یک مورد از پرونده‌ها دو برادر توانستند به کمک این سازمان پس از ۶۰ سال یکدیگر را پیدا کنند. 

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

لهستان خواستار استرداد یک فرمانده سابق نازی از آمریکا شد

منشی رئیس دستگاه تبلیغات آلمان نازی در ۱۰۶ سالگی درگذشت

بمب بازمانده از جنگ جهانی دوم موجب تخلیۀ شهر آلمانی شد